Przejdź do treści

Ponad ćwierć mln zł dla jednej firmy – do 15 września małopolskie MŚP mogą zgłaszać się do konkursu BOWI


  • Na dofinansowanie mają szanse twórcy produktów i technologii m.in. z zakresu IoT, AI i robotyzacji. Publikujemy pełną listę dziedzin.
  • W programie Boosting Widening Digital Innovation Hubs mogą wziąć małe i średnie firmy.
  • Oprócz grantu w wysokości 60 tysięcy euro beneficjenci dostaną pomoc techniczną.
  • Unijną inicjatywę w Małopolsce prowadzi hub4industry.

Małe i średnie przedsiębiorstwa, których działalność gospodarcza jest zarejestrowana w Małopolsce, aby wziąć udział w konkursie, powinny przedstawić zaawansowany prototyp dotyczący rozwoju produktów i technologii z obszarów:

Projekty muszą być na co najmniej piątym poziomie gotowości technologicznej, czyli powinny mieć za sobą testy w środowisku zbliżonym do rzeczywistego. Równocześnie nie mogą przekroczyć poziomu 7, który oznacza demonstrację w warunkach operacyjnych. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 września, aplikacje należy składać na stronie BOWI.

Granty i dodatkowe wsparcie

Zasadnicza część projektu rozpocznie się pod koniec roku i potrwa 10 miesięcy. Wypłaty będą przekazywane w dwóch transzach: 30% po podpisaniu umowy, a reszta kwoty po zakończeniu przedsięwzięcia. Firmy, których koncepcje wygrają, otrzymają 60 tysięcy euro (około 264 tysięcy złotych). Pieniądze można przeznaczyć na zatrudnienie pracowników, zakup materiałów eksploatacyjnych, podwykonawstwo czy podróże związane z realizacją. MŚP skorzystają również ze wsparcia biznesowego i technicznego oraz uzyskają dostęp do potrzebnej infrastruktury.

Boosting Widening Digital Innovation Hubs

BOWI jest projektem finansowanym przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020. Jego celem jest rozwój innowacyjności w Europie i transfer wiedzy pomiędzy różnymi państwami m.in. przez rozbudowę sieci DIH-ów – poza krakowskim hub4industry konkurs w swoich regionach prowadzą jeszcze huby z Rumunii, Łotwy, Czech, Bułgarii i Norwegii. W aktualnej odsłonie wsparcie dostaną łącznie 24 projekty, ale całość budżetu BOWI (4,8 miliona euro – około 21 milionów złotych) zostanie przeznaczona w sumie na 60 koncepcji.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na