Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości z początkiem 2025 roku przejmie od Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości koordynację działań na rzecz wspierania innowacyjności w polskich przedsiębiorstwach. Dzięki temu firmy zyskają jeszcze łatwiejszy dostęp do narzędzi i wiedzy, które są niezbędne w procesie wprowadzania nowatorskich rozwiązań.
Zgodnie z projektowanymi przepisami od 1 stycznia 2025 roku realizowane przez Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości zadania wsparcia wdrażania nowych technologii oraz rozwoju kompetencji przyszłości w polskich przedsiębiorstwach, będą kontynuowane w nowej formule przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Zmiana przepisów ma charakter usprawnienia systemowego, dzięki czemu rządowa pomoc dla cyfrowej transformacji polskich przedsiębiorców sektora przemysłu będzie szersze niż do tej pory. Swoją kontynuację w ramach PARP będą miały m.in. prowadzone przez FPPP do tej pory projekty: Mapowanie technologii czy Inwentaryzacja Instytucji Otoczenia Biznesu. Projekt ustawy wprowadzającej zmiany jest obecnie na etapie prac rządowych.
Zmiana przepisów jest wyjściem naprzeciw potrzebom zapewnienia jednolitego i skoordynowanego systemu wsparcia. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości dysponuje ugruntowanym doświadczeniem i wynikającym z niego potencjałem w prowadzeniu działalności, w którą wpisują się zadania Fundacji. Potencjał FPPP, w tym w szczególności wiedza, know-how, zasoby IT, zostanie w pełni zagospodarowany przez PARP do kontynuacji i rozwoju wsparcia dla cyfrowej transformacji przedsiębiorców, nie tylko z sektora MŚP.
Przekazanie zadań pozwoli skuteczniej docierać ze wsparciem do polskich przedsiębiorców. Do momentu pełnego przejęcia funkcji przez PARP, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości będzie kontynuować realizację dotychczas powierzonych jej zadań.