Przejdź do treści

Nowe technologie w firmie – jak znaleźć na nie pieniądze?


  • Najbliższy Webinar Przemysłu Przyszłości skupi się na finansowaniu robotyzacji.
  • 15 czerwca o 13:00 naszym gościem będzie Beata Lubos z Ministerstwa Rozwoju.
  • W trakcie godzinnego internetowego spotkania zajmiemy się też instrumentami proponowanymi przedsiębiorcom przez PARP oraz opowiemy, jak w szukaniu pieniędzy na cyfrowe inwestycje może przydać się Nawigator Finansowy.

Od 1 stycznia przyszłego roku przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z ulgi podatkowej na automatyzację i robotyzację (ustawa dotycząca tego rozwiązania formalnie zacznie obowiązywać we wrześniu). Jej projekt zakłada, że z mechanizmu skorzystają małe, średnie i duże firmy. Ulga obejmie wydatki na roboty przemysłowe i coboty, a także oprogramowanie, maszyny sterowane cyfrowo, drukarki 3D i szkolenia pracowników. O szczegółach opowie w trakcie Webinaru Przemysłu Przyszłości doktor Beata Lubos, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju.

Gość webinarium

Prelegentka będzie mówiła o wspieraniu transformacji cyfrowej firm, szczególnie koncentrując się na rozwiązaniach dotyczących robotyzacji. Przedstawicielka resortu rozwoju jest ekonomistką, w przeszłości zajmowała się naukowo m.in. polityką innowacyjną w krajach nordyckich. 16 lat temu rozpoczęła pracę w ministerstwie gospodarki. Obecnie w resorcie kierowanym przez wicepremier Jadwigę Emilewicz odpowiada za projektowanie strategii i programów służących unowocześnianiu gospodarki. Skupia się zarówno na aktach prawnych, jak i na przygotowywaniu instrumentów finansowych. Beata Lubos współpracuje też w dziedzinie innowacyjności z innymi krajami oraz z UE, OECD i ONZ.

Jak działa Nawigator Finansowy?

Podczas spotkania, ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości Piotr Kryjom przybliży uczestnikom działanie Nawigatora Finansowego, czyli naszego narzędzia, które ułatwia znalezienie źródeł finansowania transformacji cyfrowej. Używając nawigatora, można dobrać instrumenty przeznaczone dla firm różnej wielkości. Narzędzie gromadzi dane o dotacjach, ulgach podatkowych, pożyczkach i inwestycjach. Piotr Kryjom wyjaśni, jak efektywnie korzystać z Nawigatora Finansowego oraz jak otrzymać od PPP merytoryczną pomoc.

Pytania o dotacje PARP

W nawigatorze są m.in. propozycje wsparcia od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Gościem wirtualnego spotkania będzie także ekspertka PARP, Paulina Zadura, która odpowie na pytania na temat aktualnych programów. Są wśród nich: konkurs na podniesienie poziomu cyfryzacji w firmie, międzynarodowa promocja MŚP, bony na innowacje czy rozwój startupów w Polsce Wschodniej.

Jak się zarejestrować?

Webinar pod hasłem „Możliwości finansowania transformacji cyfrowej” rozpocznie się 15 czerwca o 13:00 – zapisy prowadzimy na podstronie Wydarzeń. Pytania dotyczące działań PARP-u można wpisać w czasie rejestracji w rubryce „Pytanie do eksperta”. Relacje z poprzednich spotkań, dotyczących m.in. druku 3D, platform IoT i zarządzania strategicznego, są w dziale Webinaria.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na