Przejdź do treści

Nowe artykuły i opracowania w E-learningu Przemysłu Przyszłości


  • Do serwisu edukacyjnego PPP dodaliśmy publikacje ekspertów.
  • Z kolei słownik uzupełniliśmy o nowe pojęcia z poszczególnych obszarów przemysłu 4.0.
  • Piszemy także o planach rozwoju platformy.

Zrobotyzowana automatyzacja procesów, rynek pracy w gospodarce 4.0, sztuczna inteligencja i druk przestrzenny – to niektóre z tematów poruszanych przez ekspertów PPP w artykułach opublikowanych w E-learningu Przemysłu Przyszłości. Odwiedzający serwis poznają m.in. bariery dotyczące wdrożeń koncepcji przemysłu 4.0 w przedsiębiorstwach, etapy uruchamiania poszczególnych elementów ochrony systemów informatycznych, a także sposoby przyśpieszenia cyfryzacji za pomocą rozszerzonej rzeczywistości.

Opracowania

Specjaliści PPP przygotowali również dłuższe publikacje, dotyczące np. stosowania rozwiązań z dziedziny predictive maintenance do jak najlepszego wykorzystania maszyn w zakładach produkcyjnych. Ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości, prof. Mariusz Hetmańczyk, omówił możliwe podejścia do utrzymania ruchu, zalety konserwacji zapobiegawczej, a także metody pozyskiwania danych z urządzeń oraz sposoby diagnozy układów technicznych. Użytkownicy portalu wśród opracowań znajdą przewodnik cyberbezpieczeństwa dla firm, analizę kwestii prawnych z zakresu internetu rzeczy oraz informacje dotyczące wdrożenia druku 3D.

Słownik PP

W serwisie edukacyjnym od kwietnia działa Słownik Przemysłu Przyszłości, który pełni rolę encyklopedii E-learningu PP, a jednocześnie uzupełnia działy tematyczne w portalu PrzemyslPrzyszlosci.gov.pl. Leksykon zawiera obecnie blisko 400 haseł z takich dziedzin, jak big data, rzeczywistość mieszana, technologie teleinformatyczne, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, gospodarka obiedu zamkniętego, przetwarzanie w chmurze i na brzegu sieci.

Rozwój portalu e-learningowego

Dział Zarządzania Wiedzą Platformy Przemysłu Przyszłości planuje zwiększyć liczbę publikacji w serwisie e-learningowym – do końca roku użytkownicy będą mieli dostęp do 30 artykułów i 10 opracowań eksperckich, 500 haseł w słowniku, a także 11 kursów.

Obecnie dostępne są 4 szkolenia – pierwsze przybliża koncepcję czwartej rewolucji przemysłowej. Kolejne wymagają rejestracji w portalu i obejmują kwestie komunikacji w fabrykach, sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na