Przedsiębiorcy poznają szczegóły dotyczące pilotażowego naboru wniosków w konkursie o nazwie „Przemysł 4.0” organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju przedsiębiorczości. Przedsięwzięcie jest skierowane do małych i średnich firm produkcyjnych, które chcą rozwijać się w zakresie cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji. Prelegenci opowiedzą o inicjatywie „Granty na eurogranty” umożliwiającej pokrycie kosztów przygotowania projektów w ramach programów unijnych, jak Kreatywna Europa, LIFE, Horyzont Europa czy Single Market Programme. Uczestnicy szkolenia poznają ścieżki finansowania i proces aplikowania w akceleratorze EIC, czyli programie akceleracyjnym Europejskiej Rady ds. Innowacji, wspierającym projekty o innowacyjnym charakterze i szansach na ekspansję. Część wydarzenia będzie poświęcona omówieniu działalności poznańskiego Hubu Innowacji Cyfrowych.
Terminy i zapisy
Wirtualne spotkanie rozpocznie się 28 kwietnia o 10:00 i potrwa ok. 2,5 godziny. W planie, poza prelekcjami, są dwie sesje pytań i odpowiedzi. Udział jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji w serwisie ClickMeeting. Wydarzenie zorganizowały: Hub Innowacji Cyfrowych DIH4Future, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, PARP oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE w Poznaniu.
Sieć Hubów Innowacji Cyfrowych
W Polsce działa w sumie pięć DIH-ów – z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska i Warszawy. Ośrodki to tzw. one-stop-shops, czyli punkty kompleksowo wspierające przedsiębiorców, którzy planują działania z zakresu transformacji cyfrowej. Poszczególne huby skupiają się na takich sztucznej inteligencji, robotyce, przemysłowym internecie rzeczy czy sposobach komunikacji w nowoczesnych zakładach. Wkrótce w naszym kraju pojawią się też Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych – Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii wybrało już polskie instytucje i firmy aspirujące do roli EDIH-ów. Listę 8-16 organizacji wyłonionych przez Komisję Europejską poznamy w trzecim kwartale roku.