Przejdź do treści

Monitoring źródeł UE w zakresie kompetencji dla przemysłu przyszłości – raport pełny


  • Publikacja zawiera przegląd strategii unijnych dotyczących kształtowania umiejętności.
  • Czytelnicy poznają także podejścia krajów ocenianych jako najbardziej innowacyjne.
  • Opracowanie przygotowało Obserwatorium Kompetencji Przyszłości powołane przez Platformę Przemysłu Przyszłości. Raport można pobrać poniżej.

Przedsiębiorstwo PwC w raporcie o umiejętnościach dla inteligentnego przemysłu i transformacji cyfrowej przygotowanym dla Komisji Europejskiej, wyszczególnia grupy kompetencji potrzebnych w nowoczesnych procesach wytwórczych. To zdolności techniczne, związane z zapewnianiem jakości i analizą ryzyka, zarządzaniem strategicznym i operacyjnym, jak również przedsiębiorczością. Inne strategiczne typy kompetencji w polityce Unii Europejskiej omawiają eksperci Obserwatorium Kompetencji Przyszłości powołanego przez PPP. W opracowaniu przygotowali przegląd strategii, inicjatyw i programów europejskich. Pokazują też podejścia do rozwoju kompetencji Szwecji, Holandii, Finlandii, Belgii i Danii. Raport można pobrać po wypełnieniu formularza.

Wyrażam zgodę na

Przesyłając ten formularz potwierdzasz, że zapoznałaś(eś) się się z polityką prywatności.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na