Przejdź do treści

Masz nowatorski pomysł związany z COVID-19? Weź udział w europejskim hakatonie online – EUvsVirus


  • Zgłaszać się mogą nie tylko programiści, ale wszystkie osoby, które mają pomysł na rozwiązanie jednego z problemów określonych przez organizatorów.
  • Akcja obejmuje zagadnienia dotyczące m.in. z medycyny, przedsiębiorczości, pracy i edukacji.
  • Wydarzenie przygotowane przez Komisję Europejską potrwa od piątku do niedzieli. Jak się zapisać?

24 kwietnia rozpocznie się europejski hakaton EUvsVirus, największa tego rodzaju akcja na Starym Kontynencie włączająca innowatorów do walki z epidemią koronawirusa. Organizatorzy spodziewają się udziału 60 tysięcy osób. Wydarzenie potrwa do 26 kwietnia i zakończy się wyłonieniem zwycięzców, którzy przygotują prototypy rozwiązań. Zgłoszenia do EUvsVirus mogą dotyczyć także już istniejących projektów, jeśli autorzy chcą je ulepszyć lub poszerzyć grono użytkowników. W hakatonie jednym z kryteriów oceny będzie zaawansowanie technologiczne, ale akcja nie jest skierowana wyłącznie do programistów.

Nie tylko medycyna

Uczestnicy mogą proponować sposoby szybkiej produkcji odzieży ochronnej, respiratorów lub systemów do automatycznej sterylizacji. Cenne będą projekty szybkich testów na koronawirusa oraz rozwiązania dla pracowników opieki medycznej. Do wyzwań hakatonu należy system transportu medyków, a także dotyczący szkoleń dla wolontariuszy, którzy mogliby pomóc w czasie kryzysu. Poza tematami z zakresu opieki zdrowotnej EUvsVirus skupi się również na koncepcjach obejmujących funkcjonowanie przedsiębiorstw. Chodzi o propozycje umożliwiające sprawną pracę zespołową, ochronę pracowników oraz zmiany w systemach logistycznych, które ułatwią utrzymanie łańcucha wartości. Do akcji mogą zgłosić się innowatorzy z pomysłami wsparcia osób w kwarantannie i izolacji. Organizatorzy przygotowali dodatkowo osobny dział dla projektów, które wykraczają poza wymienione wyżej dziedziny.

Zgłoszenia do hakatonu EUvsVirus

Chętni do wzięcia udziału, nie tylko jako uczestnicy, ale też mentorzy i koordynatorzy, powinni zgłaszać się przez stronę akcji. Hakaton będzie wydarzeniem on-line. Zwycięzców w każdej dziedzinie poznamy 28 kwietnia, wtedy też najlepsi otrzymają nagrody, wśród których są m.in. vouchery lotnicze od Lufthansy.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na