Jak obniżyć koszty dzięki przebudowie oświetlenia w zakładzie?

  • Goście trzeciej konferencji z cyklu „Przemysł 4.0 – made in Wroclaw” pokażą efekty wprowadzenia nowoczesnej instalacji oświetleniowej w fabryce.
  • Eksperci powiedzą też o technologiach, które w przyszłości pojawią się w zakładach przemysłowych.
  • Wydarzenie rozpocznie się w środę o 10:00.
fabryka

W zakładzie firmy Kramp właściwe rozmieszczenie oświetlenia i jego automatyzacja spowodowały znaczne oszczędności energetyczne i w konsekwencji finansowe. Za realizację projektu u dostawcy urządzeń rolniczych z Modły Królewskiej koło Konina odpowiadał Luxon LED – firma podzieliła halę na strefy sterowania, dobrała oprawy i zamontowała czujniki wykrywania ruchu. Całością zarządza zdalny system, który daje wgląd do infrastruktury m.in. z przeglądarki internetowej i powiadamia o awariach pocztą elektroniczną. O szczegółach wdrożenia podczas wirtualnej konferencji opowiedzą Maciej Szott i Rafał Wdowikowski z Luxon LED. Wdowikowski zaznacza, że zmiana tradycyjnego oświetlenia w czterech halach magazynowych na oprawy w technologii LED spowodowała 50% oszczędności w zużyciu prądu:

Inteligentne czujniki obecności zastosowane w alejkach wysokiego składowania i przestrzeniach otwartych współpracują z sensorami stałego natężenia oświetlenia. To pozwoliło ograniczyć zużycie energii o dodatkowe 40%. Sterowanie manualne za pomocą paneli i przycisków jest możliwe z wielu punktów na terenie obiektu, dodatkowo oświetleniem można zarządzać z poziomu komputera lub smartfonu – przypomina specjalista.

Prelegenci porozmawiają także o przekształcaniu systemów sterowania w rozwiązania IoT oraz o nowoczesnych technologiach, które trafią do fabryk w najbliższych latach.

(Hala po modernizacji – fot. Luxon LED)

Rejestracja

Internetowe spotkanie „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw”, organizowane przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, firmę Stermedia i Platformę Przemysłu Przyszłości, rozpocznie się 8 lipca o 10:00 i potrwa nieco ponad godzinę (razem z sesją pytań i odpowiedzi). Zapisy prowadzi serwis Wroclaw.pl. Wydarzenie zostało przygotowane z myślą o menadżerach i specjalistach, którzy planują technologiczne unowocześnianie swoich zakładów.

Cykl

Podczas pierwszej konferencji w ramach cyklu „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw” eksperci FANUC-a i Stermedia mówili o robotyzacji firm i stosowaniu sztucznej inteligencji w przemyśle. Z kolei reprezentanci Volkswagena pokazywali drogę, jaką poznański zakład koncernu przeszedł w kierunku standardów p4.0. Drugie wydarzenie było poświęcone wdrożeniu rozszerzonej rzeczywistości w zakładach Polpharmy. Podczas kolejnych prelegenci zajmą się rozwiązaniami dotyczącymi blockchainu i digital twin.

5G 6G Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR Wodór