Przejdź do treści

Jak obniżyć koszty dzięki przebudowie oświetlenia w zakładzie?


  • Goście trzeciej konferencji z cyklu „Przemysł 4.0 – made in Wroclaw” pokażą efekty wprowadzenia nowoczesnej instalacji oświetleniowej w fabryce.
  • Eksperci powiedzą też o technologiach, które w przyszłości pojawią się w zakładach przemysłowych.
  • Wydarzenie rozpocznie się w środę o 10:00.

W zakładzie firmy Kramp właściwe rozmieszczenie oświetlenia i jego automatyzacja spowodowały znaczne oszczędności energetyczne i w konsekwencji finansowe. Za realizację projektu u dostawcy urządzeń rolniczych z Modły Królewskiej koło Konina odpowiadał Luxon LED – firma podzieliła halę na strefy sterowania, dobrała oprawy i zamontowała czujniki wykrywania ruchu. Całością zarządza zdalny system, który daje wgląd do infrastruktury m.in. z przeglądarki internetowej i powiadamia o awariach pocztą elektroniczną. O szczegółach wdrożenia podczas wirtualnej konferencji opowiedzą Maciej Szott i Rafał Wdowikowski z Luxon LED. Wdowikowski zaznacza, że zmiana tradycyjnego oświetlenia w czterech halach magazynowych na oprawy w technologii LED spowodowała 50% oszczędności w zużyciu prądu:

Inteligentne czujniki obecności zastosowane w alejkach wysokiego składowania i przestrzeniach otwartych współpracują z sensorami stałego natężenia oświetlenia. To pozwoliło ograniczyć zużycie energii o dodatkowe 40%. Sterowanie manualne za pomocą paneli i przycisków jest możliwe z wielu punktów na terenie obiektu, dodatkowo oświetleniem można zarządzać z poziomu komputera lub smartfonu – przypomina specjalista.

Prelegenci porozmawiają także o przekształcaniu systemów sterowania w rozwiązania IoT oraz o nowoczesnych technologiach, które trafią do fabryk w najbliższych latach.

Rejestracja

Internetowe spotkanie „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw”, organizowane przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, firmę Stermedia i Platformę Przemysłu Przyszłości, rozpocznie się 8 lipca o 10:00 i potrwa nieco ponad godzinę (razem z sesją pytań i odpowiedzi). Zapisy prowadzi serwis Wroclaw.pl. Wydarzenie zostało przygotowane z myślą o menadżerach i specjalistach, którzy planują technologiczne unowocześnianie swoich zakładów.

Cykl

Podczas pierwszej konferencji w ramach cyklu „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw” eksperci FANUC-a i Stermedia mówili o robotyzacji firm i stosowaniu sztucznej inteligencji w przemyśle. Z kolei reprezentanci Volkswagena pokazywali drogę, jaką poznański zakład koncernu przeszedł w kierunku standardów p4.0. Drugie wydarzenie było poświęcone wdrożeniu rozszerzonej rzeczywistości w zakładach Polpharmy. Podczas kolejnych prelegenci zajmą się rozwiązaniami dotyczącymi blockchainu i digital twin.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na