Przejdź do treści

IIoT, coboty i finansowanie – startuje cykl webinariów dla firm produkcyjnych


  • Szkolenia będą dotyczyły m.in. robotyzacji, cyfryzacji i bezpieczeństwa danych.
  • Premierowe wirtualne spotkanie skoncentruje się na przemysłowym internecie rzeczy.
  • Wśród prelegentów są eksperci Platformy Przemysłu Przyszłości, Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz firm z branży przemysłu 4.0.
  • Wydarzenia zostały rozplanowane na pierwszą połowę grudnia. Zapowiadamy pięć najbliższych webinarów.

Wtorkowe zostanie poświęcone internetowi rzeczy – uczestnicy dowiedzą się, do czego mogą wykorzystać IIoT w firmie i w jaki sposób przygotować się do wdrożenia tej technologii. Finansowanie inwestycji w cyfryzację i robotyzację to temat drugiego wydarzenia. Kolejne skupi się na cyberbezpieczeństwie w zakładach produkcyjnych w kontekście zagrożeń związanych z używaniem wielu systemów i zdalnym do nich dostępem. Następne obejmie transformację cyfrową z uwzględnieniem przeszkód, na które mogą natknąć się przedsiębiorstwa przekształcające swoje wewnętrzne procesy. Organizatorzy mają w planach także webinar o automatyzacji produkcji za pomocą robotów współpracujących (cobotów). Poszczególne zagadnienia omówią eksperci Platformy Przemysłu Przyszłości, Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz firm mis², Siemens i Universal Robots.

Daty, godziny i tematy

Plan pierwszych pięciu spotkań z cyklu „How to? Przemysł 4.0 – technologie, najlepsze praktyki, strategie” wygląda tak:

  • 1.12 o 11:00 – Nim wdrożysz IIoT…
  • 2.12 o 11:00 – Finansowanie cyfryzacji i robotyzacji przedsiębiorstw
  • 2.12 o 13:00 – Cyberbezpieczeństwo w firmach produkcyjnych – najczęstsze błędy i zagrożenia
  • 3.12 o 13:00 – Cyfrowa transformacja – od czego zacząć?
  • 4.12 o 11:00 – Do jakich zadań robot współpracujący?

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, zapisy przyjmuje KIGEiT.

Program DIGINNO

Wydarzenia są częścią unijnego projektu DIGINNO (Digital Innovation Network), mającego na celu przyśpieszenie rozwoju gospodarki i budowę jednolitego rynku cyfrowego w Regionie Morza Bałtyckiego. Chodzi przede wszystkim o popularyzację technologii teleinformatycznych oraz rozwój usług cyfrowych. W ramach DIGINNO powstanie zestaw narzędzi pomagających w digitalizacji małych i średnich przedsiębiorstw, eksperci opracują też modele transgranicznych usług cyfrowych.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na