III edycja projektu Szkoła Lidera

Rusza III edycja Szkoły Lidera, programu szkoleniowego skierowanego do kadry menadżerskiej wysokiego i średniego szczebla w branżach produkcyjnych lub usługowych wspierających produkcję, które mogą skorzystać z pomocy publicznej.

6 marca Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości ogłosiła rozpoczęcie III edycji projektu “Szkoła Lidera”, którego celem jest przygotowanie przedstawicieli krajowych przedsiębiorstw do skutecznego zaplanowania procesu transformacji cyfrowej firm. W konferencji udział wzięli: Prezes Zarządu FPPP Robert Kłosowski, Dyrektor Działu Zarządzania Wiedzą FPPP Paweł Nowak, koordynator projektu Piotr Lis, Członek Zarządu Izby Przemysłowo – Handlowej Ziemi Radomskiej Michał Rdzanek.

“Szkoła Lidera jest to bardzo intensywne MBA z zakresu przemysłu przyszłości dla małych i średnich przedsiębiorstw. Chciałbym wszystkich państwa zaprosić do udziału w tym projekcie, ponieważ jest to projekt, który niewątpliwie po raz kolejny pokaże, że polscy przedsiębiorcy mogą się rozwijać, chcą się rozwijać a wiedza, którą im przekazujemy ma ogromne, praktyczne odzwierciedlenie w ich bieżącej działalności” – poinformował Prezes Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości Robert Kłosowski.

Szkoła Lidera buduje u menadżerów kompetencje do kreowania liderów cyfryzacji w ich firmach. Program dzieli się na moduły dotyczące biznesowych, organizacyjnych oraz technologicznych aspektów transformacji. Kluczowy element kursu stanowi opracowanie indywidualnej strategii transformacji dla firm biorących udział w projekcie Szkoła Lidera.

“Z badań prowadzonych przez instytucje administracji rządowej, ale też organizacje przedsiębiorców wynika, że tylko 20% firm w Polsce w 2022 roku miało przygotowanych strategię transformacji cyfrowej swojego przedsiębiorstwa, a 10% pozostałych, którzy nie mieli, deklarowali, że taką strategię będą przygotowywać. To oznacza, że ta świadomość, aby cyfryzacja w Polsce była procesem przemyślanym, dojrzałym, realizowanym w sposób świadomy, jest na bardzo niskim poziomie. Odpowiedzią na ten problem jest właśnie projekt Szkoła Lidera”podkreślił Paweł Nowak Dyrektor Działu Zarządzania Wiedzą FPPP.

Przewidziano dziewięć dwudniowych, weekendowych spotkań dla przedsiębiorców. Pierwszy dzień będzie miał wymiar biznesowo – organizacyjny, gdzie eksperci poprowadzą zajęcia z nowych modeli biznesowych i kompetencji przyszłości. Drugi dzień, technologiczny, będzie organizowany z naszymi partnerami technologicznymi tj.: Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie, Instytutem Badań Edukacyjnych, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Puławskim Parkiem Naukowo –Technologicznym, Coventry University Wrocław oraz takimi firmami jak APA Group, , ELPLC, EMT Systems, BALLUFF oraz DBR 77.

Zjazdy szkoleniowe poprowadzą wykładowcy, profesorowie, którzy przede wszystkim mają duże doświadczenie praktyczne oraz na co dzień uczestniczą w procesach wdrożeniowych i projektach związanych z implementacją rozwiązań nowych technologii dla konkretnych firm.

Proces przyjmowania zgłoszeń rozpocznie się 8 marca o godzinie 8.00 i potrwa do 31 marca do godziny 23:59.

“Proces analizy zgłoszeń obejmuje trzy etapy. Pierwszym etapem jest weryfikacja kolejności zgłoszeń, drugi to sprawdzenie czy firma posiada minimum dwudziestu pracowników, trzecim bardzo ważnym aspektem jest to, czy Fundacja będzie mogła przeprowadzić proces transformacji i audyt ADMA (Advanced Manufacturing) w przedsiębiorstwie” wspomniał kierownik projektu Piotr Lis.

Udział w Szkole Lidera to szansa na wzmocnienie pozycji firm na rynku.

“Dzięki współpracy Izby Przemysłowo – Handlowej Ziemi Radomskiej z Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości, która jest bardzo intensywna, otwieramy nowe możliwości dla naszych przedsiębiorców. Od wielu lat jesteśmy zaangażowani w rozwój lokalnego biznesu. Naprawdę czujemy się za te firmy bardzo mocno odpowiedzialni. Będziemy zachęcać przedsiębiorców z Izby, aby podjęli się uczestnictwa w projekcie Szkoła Lidera i skorzystali z możliwości pomocy de minimis.”powiedział Członek Zarządu IPHZR Michał Rdzanek.

Informacje o tym jak się zgłosić oraz kiedy odbędą się zjazdy szkoleniowe można znaleźć na stronie projektu www.szkolalidera.przemyslprzyszlosci.gov.pl.