Przejdź do treści

Hack4Law, czyli jak technologia wpływa na prawo?


Współorganizowane przez DIH4.ai wydarzenie #Hack4Law jest nowatorskim pomysłem, który ma na celu propagowanie oraz rozwój idei hackathonu w obszarze prawnym. Obecnie wymiar sprawiedliwości nie wykorzystuje w pełni możliwości oferowanych przez doświadczonych programistów, więc czas to zmienić.

Event zaplanowany jest na 1-3 października 2021 roku. Ze względu na charakter wydarzenia spotkamy się wspólnie online, co umożliwi dotarcie do większej grupy zainteresowanych.

Hackathon ma pomóc w poszerzyć wiedzę na ten temat w środowisku programistów. W przyszłości będą oni w stanie stworzyć aplikacje precyzyjnie dopasowane do potrzeb wymiaru sprawiedliwości oraz ciągle rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie.

Cele przyświecające Hack4Law

Organizowane wydarzenie ma na celu stworzenie aplikacji dla wymiaru sprawiedliwości. Może ona rozwiązywać problemy w czterech różnych aspektach wybranych przez poszczególne zespoły:

  • Zanonimizuj mnie: problem dotyczący anonimizacji dokumentów,
  • Odmień mnie: problem dotyczący odmiany przez przypadki nazwisk oraz nazw własnych,
  • Podpowiedz mi: problem dotyczący podejmowania kolejnych kroków w sprawach,
  • Wybierz mnie: problem wyboru idealnego arbitra dla danej sprawy.

Ważne jest to, że powyższe zagadnienia odpowiadają realnym potrzebom tego rynku. Dzięki temu możemy poznać codzienne trudności napotykane przez środowisko prawników i sformułować wnioski, które przysłużą się do ich eliminacji.

Ważnym punktem programu jest również aktywizacja kobiet w poruszanych obszarach. Dotychczas ten temat był przemilczany, a warto zastanowić się nad wkładem kobiet w pracę nad nowymi technologiami, które kształtują otaczający nas świat.

Kto może wziąć udział w hackathonie?

Nie ma ograniczeń dotyczących udziału w Hack4Law. Oferta skierowana jest do każdej osoby, która wyraża zainteresowanie tematem programowania, w szczególności z zakresu prawa. Twoje doświadczenie nie jest czynnikiem mającym wpływ na możliwość wzięcia udziału w konkursie. Zapraszamy zarówno studentów, jak i doświadczonych w temacie inżynierów czy managerów.

Ważne jest, że łączymy wszystkie możliwe dziedziny informatyczne. To znaczy, że programiści, graficy i designerzy UX odnajdą elementy, w których będą mogli nie tylko zaprezentować swoje umiejętności, ale również rozwinąć się w swoich obszarach pracy lub nauki.

Szeroka dostępność jest kluczowym warunkiem stworzenia całego przedsięwzięcia. Cel ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki zaangażowaniu doświadczonych mentorów. Będą to osoby zajmujące się na co dzień wdrożeniami aplikacji dla wymiaru sprawiedliwości. Otrzymujemy również możliwość poznania doświadczeń prelegentów. Będą to nie tylko osoby z krajowych uczelni wyższych, ale wśród grona ekspertów znajdą się praktycy pracujący dla firm między innymi DIH4.ai. Jest to ciekawa sposobność, żeby porównać doświadczenia osób, które znają temat od dwóch stron: teoretycznej oraz praktycznej.

Jak będzie wyglądać ten event?

Wszyscy chętni, po darmowym zapisaniu się, powinni połączyć się w maksymalnie 5-osobowe zespoły. Powinny być one dopasowane pod kątem dziedziny, którą pojedynczy członek zespołu się zajmuje. Jest to ważny element, ponieważ potrzebna jest szeroka wiedza na różne tematy. Błędne dopasowanie może skutkować problemami w przejściu danego zagadnienia.

Hack4Law będzie przeprowadzony w formie online i będzie trwał 3 dni. Pierwszy dzień zostanie poświęcony na powitanie i prelekcje. Będą one przeprowadzone przez wielu doświadczonych teoretyków i praktyków. Będzie to duża dawka wiedzy skumulowana w pigułce. Następnie zostaną utworzone zespoły, które będą pracowały nad wybranymi zadaniami.

Drugi dzień poświęcony zostanie na przeprowadzenie konkursu. Przez kilka godzin drużyny będą zmagały się z przedstawionymi przed nimi problemami i tworzyć będą aplikację, która ma je rozwiązywać. Będzie to dzień wytężonej pracy, która będzie ukierunkowana na wspólny cel. Ciekawym doświadczeniem może być sytuacja, w której na ukończenie zadania mamy tylko jeden dzień. W normalnych warunkach takie projekty wykonywane są przez kilka tygodni.

Ostatni dzień będzie opierał się na prezentacji zaprogramowanych rozwiązań oraz ich oceny przez jury. Każdy projekt zostanie zrecenzowany, a następnie zostaną wyłonieni laureaci konkursu.

Weź udział w tym wydarzeniu!

Zachęcamy wszystkich serdecznie do wzięcia udział w hackathonie! Najważniejszą wartością, jaką można zyskać, biorąc udział w Hack4Law, jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w grupie pasjonatów. W ten sposób będziesz miał możliwość obserwować poziom zaawansowania innych osób, co pozwoli Ci wyciągnąć wnioski co do dalszej pracy.

Kolejnym plusem jest pozyskanie wiedzy od bardziej doświadczonej grupy ludzi. Poza mentorami i prelegentami, przez jeden dzień masz możliwość współpracować z osobami, które codziennie skupiają się w swoim życiu zawodowym na tych aspektach. Dzięki temu wymienisz się poglądami oraz poszerzysz swoje perspektywy.

Oczywiście przewidzieliśmy również nagrody pieniężne, które otrzymają trzy najlepsze zespoły. Wysokość nagród przedstawia się następująco:

  • I miejsce: 15 000 ,
  • II miejsce: 10 000 zł,
  • III miejsce: 5 000 zł.

Serdecznie zapraszamy do zapisania się na współorganizowany przez DIH4.ai Hack4Law. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu projektowi zyskasz bezcenne doświadczenie oraz praktyczną wiedzę przekazaną przez ekspertów.

Aby zapisać się na wydarzenie, kliknij tutaj.


    Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

    Zgadzam się na