Przejdź do treści

Gdański DIH4AI rozpoczyna kursy z zakresu sztucznej inteligencji


  • Dla początkujących eksperci Politechniki Gdańskiej, należącej do lokalnego Hubu Innowacji Cyfrowych, przygotowali zagadnienia obejmujące podstawy AI.
  • Osoby zaznajomione z algebrą i programowaniem mogą wziąć udział w zajęciach dotyczących sieci neuronowych i systemów, które bazują na uczeniu maszynowym.
  • Kursy rozpoczną się 23 listopada oraz 1 i 14 grudnia. W tekście jest link do zapisów.

Pierwsze szkolenie będzie poświęcone zasadom działania i właściwościom sztucznych sieci neuronowych, w tym tradycyjnych i konwolucyjnych (czyli używanych do rozpoznawania obrazów i kształtów). Na kolejnym etapie uczestnicy poznają problematykę budowy zbiorów danych, służących do treningu i testowania systemów wykorzystujących uczenie maszynowe, a także metody oceny jakości algorytmów. Używanie SI w platformach mobilnych na przykładzie systemu Android to temat trzeciego kursu – prowadzący zaprezentują w jego trakcie narzędzia potrzebne do budowy prostego programu, który wykorzystuje machine learning. Organizatorzy zaplanowali również szkolenie z podstaw sztucznej inteligencji, obejmujące zagadnienia definicyjne, rozwój zastosowań oraz możliwości i ryzyka związane z jej używaniem.

Wymagania i zapisy

Kurs podstawowy będzie trwał 6 godzin lekcyjnych, pozostałe – po 12 godzin. W 6-godzinnym szkoleniu uczestnikom wystarczy znajomość matematyki na poziomie szkoły średniej, jednak w innych przydadzą się m.in. algebra, wiedza o zastosowaniach AI i umiejętność programowania w języku Python. Zajęcia zostały zaplanowane na 23 listopada oraz 1 i 14 grudnia – zapisać się można w serwisie klubu politechnicznego AI Bay. Program zajęć opracowali specjaliści z Politechniki Gdańskiej, która działa w konsorcjum Hubu Innowacji Cyfrowych DIH4AI. Udział w kursach jest darmowy, a uczestnicy zakończą je z certyfikatem.

Internetowy kurs Reaktora i Uniwersytetu Helsińskiego

Niedawno pisaliśmy w Platformie Przemysłu Przyszłości o polskiej wersji językowej popularnego szkolenia „Elements of AI”, opracowanego przez fińską firmę Reaktor we współpracy z Uniwersytetem Helsińskim. Przygotowane przez autorów kursu materiały pomagają zrozumieć, czym jest sztuczna inteligencja i jak rozwiązuje postawione przed nią problemy. „Elements of AI” skupia się również na rachunku prawdopodobieństwa, rodzajach uczenia maszynowego oraz na budowie i działaniu sieci neuronowych.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na