Przejdź do treści

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości dołączyła do grona członków Związku Pracodawców Business & Science Poland


Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości została kolejną organizacją należącą do związku pracodawców Business & Science Poland (BSP). Związek został powołany w celu promowania rozwiązań proponowanych przez polskie podmioty gospodarcze i przedstawicieli nauki w unijnych negocjacjach. Misją BSP jest oferowanie firmom członkowskim profesjonalnych narzędzi wpływu na unijne środowisko legislacyjne oraz budowanie skutecznych koalicji wspierających interesy polskiego przemysłu i nauki.

Zarząd Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości podkreśla, że decyzja o przystąpieniu do związku BSP podyktowana jest chęcią intensyfikacji działań i współpracy Fundacji z firmami i organizacjami w Unii Europejskiej:

Naszą misją jest to, aby Polscy przedsiębiorcy posiadali swój silny głos w Unii Europejskiej. Interesy naszego rodzimego przemysłu powinny być reprezentowane zarówno w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej – dzięki współpracy FPPP i BSP staje się to faktem – mówi Robert Kłosowski, Prezes Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Business & Science Poland (BSP) zdecydował, by włączyć do zakresu prac merytorycznych kwestie związane z transformacją cyfrową Europy w celu uczestniczenia w procesie tworzenia unijnych ram regulacyjnych dla stabilnej i bezpiecznej cyberprzestrzeni przedsiębiorstw działających zarówno na rynku wewnętrznych, jak i rynkach globalnych.

Jednym z wyzwań, przed którymi stoi obecnie Europa jest transformacja cyfrowa gospodarki. Jest to kluczowy obszar dla obecnej i przyszłej konkurencyjności polskich przedsiębiorstw obok polityki klimatyczno-energetycznej realizowanej w ramach Europejskiego Zielonego Ładu. Najbliższa dekada przyczynić się ma do rozwoju nowych technologii cyfrowych, wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji, a także stworzenia solidnych ram legislacyjnych dla inwestycji w cyberbezpieczeństwo, by zapewnić strategiczną przewagę europejskim przedsiębiorstwom. Wierzymy, że współpraca z FPPP właśnie przyczyni się do tworzenia solidnych, nowych rozwiązań regulacyjnych w obszarze cyfrowym – mówi Artur Zasada, Prezes Związku Pracodawców Business&Science Poland.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na