Przejdź do treści

FPPP wyłoniła Laureatów Konkursu Fabryka Przyszłości 2023


Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości rozstrzygnęła III Edycję Konkursu Fabryka Przyszłości, mającego na celu wyróżnienie i promowanie podmiotów, które realizują modelowe inicjatywy innowacyjnych rozwiązań i dobrych praktyk w zakresie transformacji technologicznej, ekologicznej i organizacyjnej przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce. 20 grudnia 2023 r. w Regent Warsaw Hotel odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody Laureatom. 

Inicjatywa konkursu promuje wdrażanie rozwiązań przemysłu przyszłości przez wyróżnianie fabryk z sukcesem wdrażających nowoczesne technologie i innowacje organizacyjne i środowiskowe przynoszące wymierne korzyści i przyczyniające się do ciągłego rozwoju organizacji. Wyróżnione zakłady produkcyjne mają szansę dzielić się swoim doświadczeniem w obszarze transformacji cyfrowej oraz realizacją projektów w ramach budowanego ekosystemu Fabryk Przyszłości. 

Uczestników gali finałowej powitała Zuzanna Waniek, członek zarządu FPPP – “Konkurs Fabryka Przyszłości to przede wszystkim ludzie. Rada Programowa czuwająca nad prawidłowym przebiegiem konkursu, eksperci FPPP specjalizujących się w przemyśle przyszłości, którzy poświęcają wiele czasu na badanie fabryk i identyfikację kluczowych aspektów oraz wszyscy pracownicy organizacji zaangażowani w ten kluczowy projekt, z Panią dr Anną Pająk na czele. Siłą laureatów tego Konkursu, jak sami mówią są ich pracownicy, zespół dbający o najwyższe standardy, a siłą tego konkursu są właśnie nagradzane fabryki.” 

W tegorocznej edycji Konkursu Rada Programowa przyznała jeden Tytuł Fabryka Przyszłości oraz 10 Wyróżnień w 5 Kategoriach Konkursowych. 

Tytuł Fabryki Przyszłości 2023 otrzymała fabryka Hitachi Energy Poland Sp. z o.o. Łódź – “Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w transformacji cyfrowej energetycznej w Polsce. U podstaw naszej działalności jest dbanie o zespół, dbanie o ludzi. Wierzymy, że jesteśmy tak silni, jak nasz zespół. Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni przez niezależnych ekspertów, że to co robimy w Hitachi Energy ma sens i pozytywnie wpływa na innowacyjność, nie tylko naszej firmy, ale również środowiska zewnętrznego.” – powiedział Mateusz Kowalczykiewicz, wiceprezes zarządu Hitachi Energy Hub. 

Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach: 

  • Zaawansowane technologie produkcyjne – WSI Sp. z o.o. Radom, Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o., CDM Sp. z o.o., Hutchinson Poland Sp. z o.o. Zakład Żywiec 2 
  • Fabryka ekologiczna – Kraus Folie Sp. z o.o. 
  • Kompleksowa inżynieria zorientowana na klienta – WSI Sp. z o.o. Radom, Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o., Preston Sp. z o.o. 
  • Organizacja skupiona na człowieku – POLANEX Sp. z o.o. 
  • Inteligentna produkcja – Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o. 

“Poznaliśmy kolejne zakłady produkcyjne, które podejmują nieustanne wysiłki, by jak najlepiej odpowiadać na wyzwania przyszłości i funkcjonowania w dynamicznie zmieniającym się świecie, nowych produktów i usług, nowych potrzeb klientów i konsumentów, ale też nowych pracowników. Chociaż wyróżnione fabryki działają w bardzo różnych branżach, to fundamentalne zasady zarządzania w nich są bardzo podobne, w tym otwartość na budowanie relacji i dzielenie się doświadczeniem.” powiedziała Anna Pająk, dyrektor Działu Programów Zrównoważonego Rozwoju Przemysłu FPPP. 

Przyznane tytuły i logo konkursu stają się nieograniczoną wizytówką sukcesu, umożliwiając Laureatom prezentację swojego zaangażowania w rozwój dobrych praktyk oraz wyjątkowego podejścia do kwestii związanych z transformacją przedsiębiorstw w kierunku przemysłu przyszłości. Ta wyjątkowa wyróżniająca się pozycja stwarza doskonałą okazję do podkreślania ich roli jako liderów zmian.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że Fabryka Przyszłości szykuje się do kolejnej edycji swojego prestiżowego konkursu. Już teraz pragniemy serdecznie zaprosić wszystkie fabryki w Polsce do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu, które rozpocznie się wiosną 2024 roku.

Wkrótce udostępnimy więcej szczegółów. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami.

Więcej informacji o konkursie: Fabryka Przyszłości 2023 – Platforma Przemysłu Przyszłości (przemyslprzyszlosci.gov.pl)


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na