Przejdź do treści

Do 150 tysięcy euro na projekt robotyczny


  • Eksperci z ośrodka Łukasiewicz-PIAP zapraszają 18 lutego między 14:00 a 15:00 na webinarium dotyczące konkursu w ramach sieci Robotics for Inspection and Maintenance.
  • Mała lub średnia firma, która przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zdobyć finansowanie do 150 tysięcy euro.
  • Jakich dziedzin dotyczy konkurs?

Zgłaszane przedsięwzięcia powinny skupiać się na robotyce w zastosowaniu nadzoru nad infrastrukturą lub pokrewnych obszarach. Projekt Robotics for Inspection and Maintenance rozdysponuje w Europie 8 milionów euro, wspierając firmy w rozwoju nowych technologii z zakresu robotów i dronów używanych do inspekcji i utrzymania ruchu. Chodzi o innowacyjne eksperymenty obejmujące testy i sprawdzanie technicznej oraz ekonomicznej wykonalności prototypu systemu robotycznego, który powinienen zostać zademonstrowany w środowisku operacyjnym.

Webinarium

Internetowe spotkanie informacyjne potrwa godzinę – rozpocznie się o 14:00 18 lutego. Udział jest bezpłatny, trzeba tylko zarejstrować się. Więcej szczegółów dotyczących inicjatywy można znaleźć na stronie RIMAnetwork. Webinarium poprowadzą przedstawiciele organizacji Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów. Pełnomocnik dyrektora PIAP, dr Krzysztof Lipiec, tak zachęca na LinkedInie do udziału w spotkaniu:

Pisałem już o dofinansowaniu dla firm rozwijających rozwiązania robotyczne. Dla tych, którzy pytali, jak je otrzymać, mam dobrą wiadomość, zaplanowaliśmy godzinne seminarium, gdzie o wszystkim opowiemy razem z Anetą Gałązką, która o aplikowaniu do tego konkursu wie wszystko – zaznacza Lipiec.

13 Hubów

RIMA to 4-letni projekt, w ramach którego działa 13 Europejskich Hubów Innowacji Cyfrowych specjalizujących się w robotyce. W konsorcjum są uczelnie, stowarzyszenia przemysłowe i instytuty badawcze. Rolą sieci RIMA jest wsparcie dla MŚP w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań dla sektora produkcyjnego. Finansowanie Robotics for Inspection and Maintenance pochodzi z programu Horyzont 2020. Informacje na temat innych projektów związanych z tą dziedziną można znaleźć w naszym dziale Roboty.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na