Przejdź do treści

Budowa przewagi konkurencyjnej w dobie transformacji cyfrowej


Przy obecnym tempie rozwoju technologii, bardzo istotna okazuje się budowa przewagi konkurencyjnej. Ze względu na dynamicznie zmieniające się oczekiwania klientów, przedsiębiorcy często muszą wychodzić poza utarte schematy funkcjonowania i postawić na cyfrową transformację, która obejmuje m.in. automatyzacje produkcji oraz obsługi klienta. „Doradztwo w procesie transformacji cyfrowej” to nowa usługa doradcza DIH4Future, którą eksperci Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego przeprowadzą dla danego przedsiębiorstwa całkowicie bezpłatnie.

Doradztwo w procesie transformacji cyfrowej to kompleksowa usługa doradcza obejmująca:

  • analizę potrzeb przedsiębiorstwa,
  • rekomendacje narzędzi IT np. usprawniających procesy w firmie,
  • przedstawienie listy potencjalnych dostawców.
Doradztwo w procesie transformacji cyfrowej składa się z trzech etapów:
  1. Spotkanie online lub w siedzibie firmy – czas trwania ok. 1,5 h,
  2. Plan transformacji – raport z rekomendacją obszarów o największym potencjale do cyfryzacji,
  3. Plan wdrożenia – wskazanie konkretnych rozwiązań i potencjalnych dostawców.

Dla wybranych rozwiązań przeprowadzamy również demonstracje funkcjonowania technologii.

Nasi Eksperci bazują na sprawdzonej metodologii, aby rzetelnie doradzić, jakie obszary działalności firmy warto rozwinąć w kierunku digitalizacji, np. składanie zamówień poprzez kanał on-line, skrócenie czasu przygotowania wycen, szczegółowe monitorowanie czasu i kosztów produkcji, optymalizacja logistyki, podniesienie efektywności prac serwisowych czy zarządzanie elektronicznym obiegiem informacji i dokumentów. Na bieżąco śledzimy możliwości nowoczesnych rozwiązań informatycznych oferowanych na rynku. Dysponujemy szeroką siecią partnerów, którzy mogą wspierać firmę w całym zakresie rozwiązań IT oraz posiadają doświadczenie w szerokim spektrum branż.

DIH4Future

Doradztwo w procesie transformacji cyfrowej prowadzimy w ramach działalności DIH4Future (Digital Innovation Hub). Naszym celem jest oswojenie z najnowszymi technologiami cyfrowymi, wskazanie ich praktycznych zastosowań i sposobów na ich wykorzystanie. Chodzi również o wyposażenie firm w umiejętności miękkie, takie jak gotowość do ponoszenia ryzyka, dzielenia się wiedzą, szybkiego poszukiwania, kreowania i testowania nowych rozwiązań. Ze względu na otrzymane dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii, PPNT realizuje usługę bezpłatnie.

Dlaczego warto skorzystać?

Uzyskane doradztwo podniesie konkurencyjność firmy poprzez wdrożenie narzędzi cyfrowych dopasowanych do specyfiki przedsiębiorstwa. Dzięki nim firma podniesie efektywność kosztową oraz zdolność do elastycznego reagowania na specyficzne potrzeby klientów. Każdy przedsiębiorca, który odpowie na 5 prostych pytań, otrzyma spersonalizowany raport dotyczący dojrzałości cyfrowej swojej organizacji.

Więcej informacji


    Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

    Zgadzam się na