Przejdź do treści

Angela Merkel i Mateusz Morawiecki na konferencji o cyfryzacji w warunkach pandemii


  • Gośćmi wtorkowej polsko-niemieckiej internetowej konferencji o rynkach przyszłości będą kanclerz Niemiec i polski premier.
  • Eksperci z firm i instytucji podczas wydarzenia przedyskutują wpływ pandemii na transformację cyfrową oraz działania proekologiczne firm.
  • W trakcie warsztatów uczestnicy poznają czynniki, od których zależy sukces inwestycji w kraju naszego zachodniego sąsiada.
  • Spotkanie organizuje Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.

Pierwszy z paneli dyskusyjnych będzie poświęcony zrównoważonemu rozwojowi. Olga Malinkiewicz z Saule Technologies i Oliver Hermes z Vilo Group omówią wpływ pandemii koronawirusa na kwestię dbania o środowisko oraz przyjrzą się możliwościom wprowadzania bardziej ekologicznych rozwiązań przy okazji odbudowy gospodarki po pandemicznym kryzysie. Później Andrzej Soldaty (prezes Platformy Przemysłu Przyszłości), Arndt Kirchhoff (przewodniczący rady doradczej Kirchhoff Group), Karol Przystalski (dyrektor zarządzający Institut für Angewandte Informatik) i Andreas Heinecke (Chief Technology Officer Codete) zajmą się oceną oddziaływania obecnej sytuacji gospodarczej na postępy w cyfryzacji. Przedyskutują także relację między transformacją modeli biznesowych, a sukcesem rynkowym firm.

Warsztaty o inwestycjach i technologiach

Organizatorzy wydarzenia zaplanowali trzy warsztaty. Pierwszy, dotyczący cyfrowych platform B2B, poprowadzi Roland Svennberg, ekspert Grupy Mercateo. Tematem drugiego będą polskie inwestycje w Niemczech – prawnicy Urszula Nartowska i Tomasz Żak przybliżą czynniki prawne, ekonomiczne oraz kulturowe, które mogą zdecydować o sukcesie lub porażce przedsięwzięć prowadzonych za Odrą. Natomiast menadżer projektów w High Technology Machines, Bartłomiej Haczek, nakreśli rolę rozwoju technologii w przedsiębiorstwach produkcyjnych w kontekście pandemii.

Wydarzenie z udziałem szefów państw

Prowadzoną z Berlina i Warszawy konferencję „Polsko-niemieckie rynki przyszłości” 17 listopada o 14:00 otworzą kanclerz Angela Merkel i premier Mateusz Morawiecki. W dalszej części eksperci odpowiedzą na pytania publiczności zadawane na żywo za pośrednictwem czatu. Spotkanie przygotowuje Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, aby uczcić 25 rocznicą działalności AHK Polska. Chęć uczestnictwa w konferencji można zgłosić na stronie wydarzenia.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na