Przejdź do treści

5G Challenge — konkurs dla startupów zajmujących się 5G


  • Startupy z pomysłami na wdrożenia technologii 5G mają szansę wziąć udział w 3-miesięcznym programie mentoringowym przyśpieszającym testowanie i rozwój produktów.
  • Zgłoszenia mogą przesyłać do końca czerwca.
  • Organizatorami są inQUBE Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Orange.

Przedsięwzięcie zostało przygotowane z myślą o startupach wykorzystujących lub rozwijających technologię 5G w takich obszarach, jak RAN (radiowa sieć dostępowa), sieć szkieletowa, edge computing, czy slicing (dosłownie: krojenie sieci, czyli koncepcja umożliwiająca szybkie tworzenie sieci logicznych na bazie infrastruktury technicznej). Jak wyjaśniają organizatorzy, czyli inQUBE i Orange, propozycje mogą dotyczyć wdrożenia w dziedzinach Open RAN oraz mobile edge computingu, a także użycia sieci piątej generacji m.in. w przemyśle, smart city, transporcie, logistyce czy mediach.

Zgłoszenia i nagrody

Zainteresowani mogą zgłaszać się do 30 czerwca poprzez formularz dostępny w serwisie inQUBE. Do aplikacji powinni dołączyć prezentację opisującą startup, prezentującą zespół, zgłaszaną koncepcję oraz wyjaśnienie, na czym polega innowacyjność propozycji i jaki problem rozwiązuje. Kapituła konkursu weźmie pod uwagę przede wszystkim przyjęty model biznesowy i poziom nowatorstwa pomysłów oraz wybierze przedsiębiorców, którzy wezmą udział w 3-miesięcznym programie. Startupy będą mogły liczyć na wsparcie ekspertów, doradców i mentorów – celem jest przyśpieszenie procesów testowania i rozwoju produktu. Do dyspozycji dostaną routery 5G WiFi, programowalne moduły konfiguracyjne, rozwiązania chmurowe oraz komponenty dostępu radiowego infrastruktury 5G w pasmach 2.1 GHz, oraz 3,5 GHz.

Orange Fab

Decyzje o przyjęciu do programu będą znane 11 lipca. Ostatnim elementem konkursu “5G Challenge by inQUBE and Orange” będzie tzw. demo day zaplanowany na październik. Dla najlepszych uczestników organizatorzy przewidzieli również udział w akceleratorze Orange Fab. Dzięki temu młodzi przedsiębiorcy zrealizują program pilotażowy, otrzymają wsparcie biznesowe i technologiczne, a także możliwość finansowania w ramach Orange Ventures. Ponadto, dostaną szansę skalowania swoich produktów w sieci 18 akceleratorów Orange Fab działających na 4 kontynentach. Przykładami firm, które współpracowały w ten sposób z telekomem, są Witbee oraz VR-Learning.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na