Przejdź do treści

34 polskie firmy w rankingu FT1000


  • Pierwsze przedsiębiorstwo znad Wisły zajęło 22 miejsce.
  • Wyróżnione firmy to m.in. Legimi, ChaiCola i MarDruk Opakowania.
  • Zestawienie jest przygotowywane przez Financial Times i firmę Statista.

Na 22 miejscu uplasowała się firma Rascal Industry, producent odzieży na zamówienie. Poza nią w pierwszej pięćdziesiątce są Telemedi, czyli platforma ułatwiająca konsultacje medyczne oraz Tutlo – serwis edukacyjny służący do zdalnej nauki języków obcych. Polskie przedsiębiorstwa na 70 i 71 to Synersie i ChaiCola. Pierwsze zajmuje się przetwarzaniem danych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, a drugie produkuje napoje gazowane z naturalnych składników.

Kto na podium?

Jednym z przedsiębiorstw uwzględnianych w zestawieniu jest Startup Development House, który wspiera inne firmy w procesie transformacji cyfrowej. Wyróżnienie uzyskały również: Legimi – platforma udostępniająca e-książki i audiobooki w modelu subskrypcyjnym, firma RETS wykonująca m.in. techniczne przeglądy budynków, wytwórca opakowań foliowych MarDruk Opakowania, a także Pakar Service, tj. usługodawca z branży porządkowej dla biznesu. Na podium znalazły się firmy z Finlandii, Litwy i Wielkiej Brytanii: Swappie, Kilo Health oraz OCI.

Ranking FT 1000

Ranking „FT 1000: Europe’s Fastest Growing Companies” zawiera listę tysiąca europejskich firm, które odnotowały najwyższy wzrost przychodów w lata 2017-2020. Dodatkowo, przedsiębiorstwa ujęte w zestawieniu musiały mieć co najmniej 100 tysięcy euro przychodu w 2017 roku i 1,5 miliona euro w 2020. Jeśli dana spółka jest notowana na giełdzie, wartość akcji od 2019 roku nie mogła spaść o połowę. Ponadto, firmy nie mogą być podmiotami zależnymi od innych organizacji. Tegoroczny ranking jest 6 zestawieniem opracowanym przez Financial Times i Statistę.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na