Przejdź do treści

Edukacja 4.0 Nauczyciele i uczniowie w zielonej gospodarce przyszłości

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z programu ERASMUS+

O projekcie

Celem projektu jest strategiczne wsparcie potrzeb nauczycieli kształcenia zawodowego, ale również nauczycieli innych szkół ponadpodstawowych, edukatorów, trenerów, osób z małych organizacji, które zajmują się rozwojem kompetencji we własnych strukturach czy środowisku lokalnym.

Projekt był realizowany w międzynarodowym partnerstwie z organizacjami z Czech oraz Słowacji. Wszystkie rezultaty zostały wypracowane zarówno w języku polskim, jak i czeskim oraz słowackim. Przedmiotem projektu jest realizacja i wdrożenie następujących materiałów:

Baza wiedzy

Zbiór materiałów pozwalających w kompleksowy sposób zwiększyć wiedzę nauczycieli kształcenia zawodowego w zakresie zielonej transformacji, gospodarki obiegu zamkniętego, wodoru, bioróżnorodności, odnawialnych źródeł energii. Baza wiedzy będzie zawierać:

Materiały do pobrania

Materiały szkoleniowe i edukacyjne niezbędne do realizacji seminariów i warsztatów dla nauczycieli

Poradnik zawiera treści edukacyjne, przykładowe scenariusze oraz pomysły do wykorzystania podczas pracy z uczniami szkół zawodowych. Opracowane zostały także instrukcje dla nauczycieli kształcenia zawodowego.

Ponadto zawiera m.in. na kluczowe obszary rozwoju dla nauczycieli kształcenia zawodowego w obszarze eko rozwiązań:

Poradniki do pobrania

Podręcznik dla nauczycieli kształcenia zawodowego – Nauczyciel 4.0

Kolejnym etapem zrealizowanym w ramach przedstawianego projektu było opracowanie materiałów edukacyjnych dla grupy docelowej. W podręczniku zawarte zostały scenariusze zajęć, karty pracy, a także scenariusze gier edukacyjnych oraz projektów dla uczniów.

Podręczniki do pobrania

Powyższe materiały mają charakter edukacyjny i są udostępnione do bezpłatnego, nielimitowanego użytku.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Program Edukacja 4.0. Nauczyciele i uczniowie w zielonej gospodarce przyszłości korzysta z dofinansowania o wartości 144 310,00 EUR.

Partner finansowy

Partner projektu

EduEra
Institut INPRO

Aktualności