Przejdź do treści

Zarządzanie 4.0: Jak transformować biznes?

Data: 2 marca - 6 kwietnia 2022 (zakończone)
Organizator: Platforma Przemysłu Przyszłości

„Zarządzanie 4.0: Jak transformować biznes?” to cykl spotkań z ekspertami Platformy Przemysłu Przyszłości, przygotowany dla przedsiębiorców, menadżerów i osób zarządzających obszarami produkcyjnymi. W czasie poszczególnych modułów uczestnicy poznają rozwiązania przemysłu 4.0 i dowiedzą się, jak wykorzystywać je w swoich firmach.

W ramach warsztatów uczestnicy min.: skorzystają z gry symulacyjnej, wezmą udział w dyskusjach opartych na przykładach, poznają propozycje dobrych praktyk i skorzystają z sesji Q&A, które ułatwią im szybkie przyswajanie wiedzy.

Korzyści z udziału w cyklu Zarządzanie 4.0:

  • uzyskanie wiedzy o zagadnieniach przemysłu 4.0,
  • uzyskanie świadomości o procesach zarządczych związanych z Przemysłem Przyszłości,
  • konsultacje z ekspertami branżowymi,
  • możliwość uzyskania wsparcia PPP w procesie transformacji firmy,
  • wymiana doświadczeń z innymi przedsiębiorcami.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Spotkania odbędą się w formule on-line.

Prelegenci

Mariusz Hetmańczyk
Mariusz Hetmańczyk Wykładowca akademicki, profesor Politechniki Śląskiej. Certyfikowany audytor i trener w zakresie metodyki ADMA. Zastępca Dyrektora Działu Zarządzania Wiedzą Fundacji Platforma Przemysłu Mariusz Hetmańczyk Wykładowca akademicki, profesor Politechniki Śląskiej. Certyfikowany audytor i trener w zakresie metodyki ADMA. Zastępca Dyrektora Działu Zarządzania Wiedzą Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu automatyki i robotyki, sterowania, mechatroniki, diagnostyki przemysłowej, predykcji stanów bazującej na metodach grafowych oraz technologii MEMS.
Jarosław Rubin
Jarosław Rubin ekspert współpracujący z Platformą Przemysłu Przyszłości w obszarze modeli biznesowych przemysłu 4.0, kompetencji przyszłości oraz ekosystemu innowacji. Jarosław Rubin ekspert współpracujący z Platformą Przemysłu Przyszłości w obszarze modeli biznesowych przemysłu 4.0, kompetencji przyszłości oraz ekosystemu innowacji. Doradca biznesowy zajmujący się doskonaleniem organizacji ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania zmianami oraz zwinnego zarządzania celami (OKR). Certyfikowany Lean Change Agent oraz licencjonowany konsultant systemu Facet5 (metody badania profili osobowości zawodowej). Na co dzień prowadzi firmę doradczą, która wspiera przedsiębiorców, zarządy firm oraz menadżerów planujących i wdrażających nowe przedsięwzięciami, innowacje oraz transformacją cyfrową.
Piotr Kaczmarek-Kurczak
Piotr Kaczmarek-Kurczak ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości w obszarze modeli biznesowych przemysłu 4.0, zajmuje się opisem i rozwojem kompetencji oraz budowaniem kwalifikacji w transformacji cyfrowej. Piotr Kaczmarek-Kurczak ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości w obszarze modeli biznesowych przemysłu 4.0, zajmuje się opisem i rozwojem kompetencji oraz budowaniem kwalifikacji w transformacji cyfrowej. Na co dzień pracuje w Katedrze Przedsiębiorczości i Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego. Zajmuje się procesami innowacji i przedsiębiorczości, zarządzania wiedzą, transformacją cyfrową, współpracą nauki i biznesu. Od 2007 roku autor publikacji na temat zarządzania i przedsiębiorczości w magazynie psychologicznym JA-MY-ONI tygodnika POLITYKA.
Jakub Kocjan
Jakub Kocjan Absolwent kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Politechnice Śląskiej. Przygodę z Lean rozpoczął wraz z podjęciem pierwszej pracy w przemyśle samochodowym. Jakub Kocjan Absolwent kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Politechnice Śląskiej. Przygodę z Lean rozpoczął wraz z podjęciem pierwszej pracy w przemyśle samochodowym. Przepracował ponad 10 lat na stanowiskach specjalisty i koordynatora Lean. Swoim doświadczeniem dzieli się jako wykładowca na studiach podyplomowych w Akademii WSB oraz Politechnice Śląskiej. Jest współtwórcą portalu leancenter.pl oraz gry symulacyjnej Koromo. Posiada certyfikaty Lean Implementer i Six Sigma. Jestem członkiem Stowarzyszenia Lean Management Polska oraz INCOSE (Międzynarodowa Rada ds. Inżynierii Systemów).
Jacek Dudkiewicz
Jacek Dudkiewicz ekspert współpracujący z Platformą Przemysłu Przyszłości. Prezes Zarządu Rhenus Data Office Polska Sp. z o. o. odpowiedzialny za innowacje i cyfrową transformację modelu biznesowego. Jacek Dudkiewicz ekspert współpracujący z Platformą Przemysłu Przyszłości. Prezes Zarządu Rhenus Data Office Polska Sp. z o. o. odpowiedzialny za innowacje i cyfrową transformację modelu biznesowego. Specjalista w dziedzinie wsparcia procesów biznesowych rozwiązaniami typu Robotic Process Automation. Ma wieloletnie doświadczenie w branży zarządzania dokumentami i informacją oraz business proces outsourcing. Jest absolwentem SGGW, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz posiada dyplom MBA prywatnej szkoły biznesu ESCP Europe Berlin Campus.

Plan wydarzenia

2 marca

Wprowadzenie do przemysłu przyszłości – założenia, cele i standardy 09:00 - 11:00
Szkolenie przybliży uczestnikom proces transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa, definicje oraz ramy przemysłu 4.0. Uczestnicy poznają korzyści biznesowe z wdrożenia przemysłu 4.0, a także kluczowe trendy w nowoczesnej wytwórczości. Ekspert PPP omówi takie pojęcia, jak: Customer-Driven Industry 4.0, Smart Component, Smart Machine, Digital Factory, Connected Factories, Industry 4.0 Enterprise.

9 marca

Zwinne podejście do planowania wdrożenia rozwiązań Przemysłu 4.0 09:00 - 11:00
Podstawowym celem szkolenia jest prezentacja podejścia do planowania, które ułatwia szybkie i zwięzłe wdrożenia rozwiązań przemysłu 4.0. Ekspert PPP omówi:
  • przyczyny wykorzystywania zwinnego do planowania wdrożenia rozwiązań Przemysłu 4.0,
  • szablony i zastosowania kanwy wdrożenia,
  • 6 pytań, na jakie należy znaleźć odpowiedź planując wdrożenie,
  • sposoby pracy z kanwą wdrożenia oraz składu zespołu tworzącego kanwę.

16 marca

Modele biznesowe – sztuka dostrzegania potencjału w posiadanych zasobach 09:00 - 11:00
Celem modułu jest wprowadzenie do koncepcji modeli biznesowych i omówienie ich zmiany w wyniku transformacji cyfrowej. Najważniejsze zagadnienia:
    Strumień wartości,
  • Zmiana modelu biznesowego pod wpływem cyfryzacji,
  • Jak realizować cele firmy dzięki cyfrowemu modelowi biznesowemu? Równowaga wartości (dla właścicieli, dla klientów, dla pracowników, dla partnerów).

23 marca

Lean management w procesach biznesowych 09:00 - 11:00

30 marca

Jak skutecznie wdrożyć rozwiązania Przemysłu 4.0 dzięki zarządzaniu ludzkim wymiarem zmiany? 09:00 - 11:00

6 kwietnia

Robotic Process Automation - automatyzacja procesów biznesowych software-robotami 09:00 - 11:00
Zarejestruj się
This form is not available.