Przejdź do treści

XII Międzynarodowa Konferencja „Laboratoria Badawcze – Systemy Jakości w Unii Europejskiej”

Data: 13 - 15 czerwca 2024 (w toku)
Organizator: Zarząd Oddziału SIMP w Gorzowie Wielkopolskim, Sekcja Badań Materiałowych Klubu POLLAB

Zapraszamy serdecznie do udziału w XII Międzynarodowej Konferencji „Laboratoria Badawcze – Systemy Jakości w Unii Europejskiej”, organizowanej przez Zarząd Oddziału SIMP w Gorzowie Wielkopolskim oraz Sekcję Badań Materiałowych Klubu POLLAB. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2024 roku w Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort w Świeradowie Zdroju.
Podczas konferencji odbędą się sesje plenarne, plakatowe oraz praktyczne, podczas których omówione zostaną aktualne tematy związane z badaniami materiałowymi, w tym również badań porównawczych. Ponadto, sesja techniczna odbędzie się na terenie oddziału TÜV SÜD Rail GmbH w Görlitz.
Realizując uwagi uczestników poprzednich spotkań organizatorzy planują kontynuację dotychczasowego zakresu tematycznego, skupiając się na prezentacji doświadczeń związanych z nowymi materiałami, technologiami wytwarzania, metodami badawczymi oraz akredytacją i certyfikacją w tym obszarze. Istotnym aspektem będzie również grupa metod badań nieniszczących.

Tematyka konferencji obejmuje prezentacje wyników badań i doświadczeń laboratoriów związanych m.in. z zastosowaniem nowoczesnych materiałów, rozwojem technologii wytwarzania, oceną zgodności maszyn i urządzeń, a także akredytacją i cyfryzacją laboratoriów. Wśród zgłoszonych wystąpień znajdują się tematy takie jak:

  • Zastosowanie nowoczesnych materiałów w innowacyjnych zastosowaniach przemysłowych,
  • Kontrola jakości optycznej w procesie mokrego nawijania za pomocą termografii,
  • Technologie generowania i magazynowania energii w układach grafenowych,
  • Badania złączy spawanych dla stali ferrytyczno-austenitycznej,
  • Rentgenostrukturalne badania naprężeń własnych w diagnostyce materiałów konstrukcji lotniczych,
  • Innowacyjne zastosowanie przemysłowej radiografii cyfrowej,
  • Problemy pomiarowe w badaniach parametrów elektrycznych modułów PV, i wiele innych.

To niepowtarzalna okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń z ekspertami z różnych dziedzin związanych z badaniami materiałowymi i systemami jakości w Unii Europejskiej.

Więcej informacji