Przejdź do treści

Polski Kongres Klimatyczny 2024

Data: 19 - 20 marca 2024 (zakończone)
Organizator: Europejska Fundacja Inwestycji Zrównoważonych EFIZ

Tegoroczny Polski Kongres Klimatyczny odbędzie dniach 19-20 marca 2024 r., w Warszawie. Sesje tematyczne, spotkania, panele, wystąpienia i match-making biznesowy, jak również wydarzenia towarzyszące będą odbywały się na warszawskim Powiślu, w trzech budynkach jednocześnie, tj. w Centrum Nauki Kopernik, Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego i hotelu Barcelo.

Podczas Kongresu będą omawiane aktualne trendy inwestycyjne w odniesieniu do europejskiej strategii klimatycznej, a jednym z wydarzeń towarzyszących będzie gala Liderów Transformacji Energetycznej. 

Transformacja klimatyczno-energetyczna jest największym i najbardziej kosztownym przedsięwzięciem gospodarczym na skalę światową, wymagającym współpracy interesariuszy z biznesu, samorządów i instytucji pozarządowych. Polski Kongres Klimatyczny wyróżnia się biznesowym podejściem, skupiając się na praktycznych aspektach transformacji, wyłączając politykę i teoretyczne koncepcje. Celem jest promowanie konkretnych działań biznesowych w kontekście ochrony klimatu i środowiska.

Uczestnicy wydarzenia to praktycy, którzy realizują kluczowe inwestycje w Polsce i Europie. Prezentowane studia przypadków mają być inspiracją dla innych firm i potencjalnych szans biznesowych. Kongres skupia się na przemysłowych sektorach, szczególnie energetyce, ciężkim przemyśle, budownictwie i chemii, omawiając tematy takie jak dekarbonizacja, efektywność energetyczna, finansowanie inwestycji oraz gospodarka obiegu zamkniętego.

Ważna jest również międzynarodowa współpraca, dlatego powstała międzynarodowa ścieżka – CNE Climate Summit, integrująca polski biznes z krajami nordyckimi, które odnoszą sukcesy w klimatycznych rankingach dzięki inwestycjom w odnawialne źródła energii i promowaniu ekologicznej gospodarki.

Uczestnictwo w kongresie to szansa na zdobycie nowej wiedzy i kontaktów, skupiając się na tematach takich jak operacyjne zarządzanie zieloną transformacją, nowa energetyka, finansowanie inwestycji oraz rola biznesu w realizacji celów klimatycznych.

Celem kongresu jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń, łączącej interes publiczny z biznesem, zorientowaną na wskazówki środowiska naukowego. Wydarzenie skierowane jest do biznesu, sektora publicznego, samorządów, instytucji finansujących, a także innych osób zainteresowanych tematyką klimatu i środowiska, a udział w nim jest bezpłatny.
Platforma Przemysłu Przyszłości objęła wydarzenie patronatem.

Więcej informacji