Przejdź do treści

Meetup „AI przy kawie”

Data: 19 maja 2021 (zakończone)
Organizator: Hub Innowacji Cyfrowych DIH4.AI

Hub Innowacji Cyfrowych DIH4.AI organizuje spotkanie z cyklu „AI przy Kawie” poświęcone wykrywaniu obiektów na obrazach oraz komputerom kwantowym.
Uczestnicy dowiedzą się m.in. czego potrzeba do indentyfikacji elemtentów obrazu, a także poznają metody stosowane obecnie i w przeszłości. Ponadto eksperci wprowadzą słuchaczy w świat quantum computing’u – zaprezentują najnowsze wyniki w tej dziedzinie i działanie przykładowego algorytmu kwantowego na komputerze IBM.

Gośćmi spotkania będą:

  • dr inż. Karol Majek – prezes firmy Cufix zajmującej się szkoleniami i konsultacjami z wykorzystania głębokiego uczenia do analizy obrazu. Brał udział w zawodach robotów i pojazdów autonomicznych ELROB, DARPA VRC, Enrich, Self-Racing Cars, F1/10. Prowadzi bloga DeepDrive.pl o głębokich sieciach neuronowych, samochodach autonomicznych i robotyce.
  • • Bartłomiej Borzyszkowski – student Automatyki, Cybernetyki i Robotyki Wydziału ETI Politechniki Gdańskiej, interesujący się dziedzinami sztucznej inteligencji, robotyki i systemów decyzyjnych, głównie w międzynarodowych projektach naukowych. W 2020 oraz 2019 roku brał udział w programach badawczych Europejskiej Organizacji Badań Nuklearnych, natomiast w latach 2019 oraz 2018 uczestniczył w stażach na uniwersytetach USFQ w Ekwadorze oraz Karunya Institute of Technology w Indiach. Zawodowo związany z Intelem, gdzie od 2018 roku rozwija projekty z zakresu inżynierii oprogramowania oraz uczenia maszynowego.

Plan wydarzenia

Wykrywanie obiektów na obrazie w 2021 roku 18:00 - 18:40
Komputery kwantowe: rewolucja czy utopia? Prezentacja na przykładzie IBM Q 18:45 - 19:30