Przejdź do treści

Europa. Horyzont możliwości

Data: 16 kwietnia 2021 (zakończone)
Organizator: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Konferencja inaugurująca w Polsce program Horyzont EU

Unia Europejska przeznaczyła ponad 95 miliardów euro na Horyzont Europa, czyli program ramowy na rzecz badań i innowacji. Jest to największe przedsięwzięcie tego typu na świecie. Z rekordowego budżetu skorzystają m.in. polscy naukowcy, jednostki naukowo-badawcze, samorządy i przedsiębiorstwa, które będą chciały realizować ambitne, nowatorskie projekty.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pełniące funkcję Krajowego Punktu Kontaktowego dla programu Horyzont Europa, zaplanowało konferencją otwierającą w nowy unijny program na rzecz badań i innowacji.

Wydarzenie jest kierowane do beneficjentów programów unijnych oraz wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby skorzystać z grantów w ramach nowego programu.

Uczestnicy konferencji poznają założenia i priorytety programu Horyzont Europa, w tym nowe elementy systemu, np. Europejską Radę ds. Innowacji, partnerstwa, misje oraz klastry. Dowiedzą się również na co zwrócić szczególną uwagę przed przystąpieniem do programu. Zaproszeni eksperci opowiedzą o mechanizmach mających na celu na wyrównywanie szans w zakresie B+I pomiędzy krajami członkowskimi.

W konferencji wezmą udział członkowie rządu RP, przedstawiciele Komisji Europejskiej i krajowi eksperci.

Wydarzenie odbędzie się w formule on-line, organizator wymagana rejestracji.

Więcej informacji