Przejdź do treści

Debata „Stawka i oblicza cyfryzacji”

Data: 13 listopada 2020 (zakończone)
Organizator: Pomorski Kongres Obywatelski

Pandemia zmienia sposoby prowadzenia biznesu i wpływa na rozwój cyfryzacji. Zapraszamy na debatę online, podczas której prelegenci omówią zagadnienia związane z:

  • rzeczywistą stawką cyfryzacji polskich przedsiębiorstw, samorządów i administracji,
  • koniecznością ucyfrowienia wszystkich podmiotów działających w sieci, a nie tylko pojedynczych firm czy urzędów,
  • obecną transformacją technologiczno-cyfrową małych i średnich przedsiębiorstw z Pomorza.

Debata towarzyszy publikacji thinkletteru regionalnego „Idee dla Pomorza – Stawka i oblicza cyfryzacji” – Platforma Przemysłu Przyszłości jest partnerem wydania.

Wydarzenie będzie transmitowane na oficjalnym kanale YouTube Kongresu Obywatelskiego.

Prelegenci

Andrzej Soldaty
Andrzej Soldaty Ekspert automatyzacji przemysłu, prezes Platformy Przemysłu Przyszłości, twórca ruchu społecznego „Inicjatywa dla Polskiego Przemysłu 4.0”, który działa na rzecz transformacji krajowego Andrzej Soldaty Ekspert automatyzacji przemysłu, prezes Platformy Przemysłu Przyszłości, twórca ruchu społecznego „Inicjatywa dla Polskiego Przemysłu 4.0”, który działa na rzecz transformacji krajowego sektora przemysłowego. Od 2017 roku lider projektu dotyczącego przemysłu przyszłości w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju (d. Ministerstwo Rozwoju).
W latach 1990-2015 Andrzej Soldaty był związany z międzynarodowym koncernem Festo sp. z o.o., dostawcą rozwiązań i komponentów automatyki przemysłowej, gdzie uczestniczył
w opracowaniu i wdrożeniu szeregu projektów automatyzacji w różnych sektorach przemysłu. W latach 2010-2015 prezes Festo. Przez 25 lat współuczestniczył w budowaniu
i rozwijaniu koncernu w Polsce, prowadził również projekty międzynarodowe w Europie Środkowo-Wschodniej.
Wcześniej, w latach 1986 – 1990, Andrzej Soldaty pracował w Dziale Robotyzacji w ROBRA „Chemoautomatyka”, rządowym ośrodku badawczo-rozwojowym, gdzie na stanowisku kierownika uczestniczył w opracowaniu i wdrożeniu aplikacji robotów przemysłowych w przemyśle chemicznym, a także współtworzył specjalizowany manipulator dla przemysłu tworzyw sztucznych.
Andrzej Soldaty posiada wykształcenie techniczne w zakresie mechaniki i automatyki, ukończył studia doktoranckie w zakresie ekonomii w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN.
Luk Palmen
Luk Palmen Członek Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego, współzałożyciel i prezes zarządu InnoCo. Od ponad 10 lat zajmuje się doradztwem i coachingiem w zakresie zarządzania innowacjami, MŚP Luk Palmen Członek Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego, współzałożyciel i prezes zarządu InnoCo. Od ponad 10 lat zajmuje się doradztwem i coachingiem w zakresie zarządzania innowacjami, MŚP, klastrami oraz komercjalizacji technologii. Angażuje się w promowanie innowacyjnych modeli współpracy w gospodarce. Jest autorem i współautorem praktycznych przewodników w zakresie foresightu, komercjalizacji technologii oraz klastrów. Jest menadżerem ds. innowacji i kooperacji Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing. W funduszu zalążkowym Akcelerator Technologiczny Gliwice jest ekspertem odpowiedzialnym za weryfikację zgłoszonych projektów B+R we wczesnych fazach rozwoju i doprowadzenie ich do gotowości inwestycyjnej.
Wojciech Kamieniecki
Wojciech Kamieniecki Od lipca 2019 r. Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz dużymi projektami w branży telekomunikacyjnej. Wojciech Kamieniecki Od lipca 2019 r. Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz dużymi projektami w branży telekomunikacyjnej. Ekspert w dziedzinie nowoczesnych technologii i zarządzania. Autor szeregu publikacji naukowych z zakresu strategii rozwoju, zarządzania przedsiębiorstwami oraz kształtowania wartości przedsiębiorstw. Absolwent Wydziału Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej, Doktor Nauk Ekonomicznych w Dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu Uniwersytetu Szczecińskiego.
Sławomir Koprowski
Sławomir Koprowski Prezes zarządu Pomorskiego Funduszu Rozwoju. Przez wiele lat z sukcesem prowadził Pomorski Fundusz Pożyczkowy, co potwierdza raport Najwyższej Izby Kontroli, który wspomina, że PFP zrealizował Sławomir Koprowski Prezes zarządu Pomorskiego Funduszu Rozwoju. Przez wiele lat z sukcesem prowadził Pomorski Fundusz Pożyczkowy, co potwierdza raport Najwyższej Izby Kontroli, który wspomina, że PFP zrealizował największą liczbę projektów ze środków UE spośród wszystkich funduszy w Polsce. Ponadto uczestniczył w procesie zakładania pierwszego w Polsce funduszu rozwoju i stoi na jego czele od początku do dziś. Odpowiada za całokształt działań spółki. Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania historyk.
Jakub Kaszuba
Jakub Kaszuba Od 2016 r. prezes zarządu firmy przemysłowej Base Group. Wcześniej pełnił funkcję m.in. przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki. Karierę zawodową rozpoczynał w Polsce w sektorze Jakub Kaszuba Od 2016 r. prezes zarządu firmy przemysłowej Base Group. Wcześniej pełnił funkcję m.in. przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki. Karierę zawodową rozpoczynał w Polsce w sektorze bankowości inwestycyjnej, by następnie pracować za granicą w funduszach hedgingowych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Aarhus School of Business w Danii, Politechniki Poznańskiej oraz CFA Institute.
Więcej informacji