Przejdź do treści

Cyfrowa Małopolska – Miechów

Data: 4 października 2023 (zakończone)
Organizator: Platforma Przemysłu Przyszłości

Cykl konferencji i warsztatów organizowanych przez Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości wraz z partnerami, podczas których prezentujemy uczestnikom narzędzia i programy wspierające cyfryzację.
Konferencja rozpoczyna się o godzinie 10:00 i już na samym początku zapowiada się niezwykle ciekawie. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać inspirujących wystąpień otwierających, w tym prelekcji Pani Eweliny Owczarskiej, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, która przedstawi kluczowe inicjatywy rządowe w zakresie cyfryzacji. Z kolei Pan Maciej Malik, Prezes Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, podzieli się wizją Fundacji i jej zaangażowaniem w procesy cyfryzacji.
Ponadto uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak skutecznie zaplanować transformację cyfrową, gdzie znaleźć spersonalizowane informacje o programach finansujących oraz jak przygotowywać efektywne projekty.
Wydarzenie odbędzie się w Zajazd Miechus, ul Marii Konopnickiej 28.
Zgłoszenie uczestnictwa należy kierować na adres e-mail: kontakt@fppp.gov.pl, w tytule wpisując „Konferencja Miechów” lub pod numerem tel. +48 333 43 43. Liczba miejsc ograniczona.

Plan wydarzenia

Wystąpienia wprowadzające 10:00 - 10:25
Pan Maciej Malik - Prezes Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości
Pani Ewelina Owczarska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej
Cyfryzacja w Małopolsce 10:25 - 11:00
Prezentacja przedstawiciela Małopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości Podczas prezentacji zostaną przedstawione najważniejsze zagadnienia związane z kierunkami i celami cyfryzacji przedsiębiorstw w Małopolsce. Uczestnicy dowiedzą się jakie są priorytety, szanse i zagrożenia dla transformacji cyfrowej wśród firm w Małopolsce.
BiznesPortal i oferta wsparcia 11:00 - 11:30
Agencja Rozwoju Przemysłu Agnieszka Snarska – Kierownik projektu BiznesPortal w Biurze Wsparcia Biznesu ARP Podczas prezentacji uczestnicy będą mieli okazję poznać BiznesPortal ARP – jest to otwarte narzędzie internetowe, które umożliwia łatwe wyszukiwanie spersonalizowanych ofert źródeł finansowania wspierających cyfryzację. Ponadto uczestnicy dowiedzą się o wszystkich najważniejszych produktach i projektach realizowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu.
Przerwa kawowa 11:30 - 11:50
Jak dobrze zaplanować projekt transformacji na przykładzie ścieżki SMART 11:50 - 12:50
dr Monika Kwaśniak Kominek – ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości Warsztat będzie dotyczył praktycznych zagadnień związanych z przygotowywaniem projektów transformacji cyfrowej. Prowadząca, działając na przykładzie ścieżki SMART realizowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości
Networking i konsultacje z ekspertami 12:50 - 13:20