Przejdź do treści

DELL Products Sp. z o.o. – „Ludzie, Procesy i Technologia”


Poznaj Laureata Konkursu Fabryka Przyszłości 2022

Dell Products Sp. z o.o.
Łódź


Obecne trendy technologiczne wpływają na to gdzie, z kim i w jaki sposób pracujemy. Dell Products Sp. z o.o. zgodnie z koncepcją Future of Work tworzy firmę w oparciu o trzy filary „Ludzie, Procesy i Technologia” – poznaj kolejnego zdobywcę tytułu Fabryki Przyszłości 2022.

O tym, jakie standardy są najważniejsze w Dell Poland, które kwestie przyczyniły się do rozwoju cyfryzacji i automatyzacji w fabryce oraz jak wspiera czyste środowisko w swoim zakładzie produkcyjnym – to wszystko w artykule poniżej.

O firmie Dell Products Sp. z o.o.

Fabryka Dell na rynku łódzkim istnieje już 16 lat. Jest jedną z 10 fabryk Dell Technology na świecie. Zajmuje się produkcją komputerów stacjonarnych, serwerów i macierzy dyskowych.

Dell Products (Poland) Sp. z o.o. to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Dzięki ich zaangażowaniu i wdrożonym projektom firma jest docenianym pracodawcą na polskim rynku. Zatrudnienie w niej znalazło ponad 1300 osób.

Firma zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i higienę pracy, docenione przez Państwową Inspekcję Pracy, która przyznała jej wyróżnienie w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej 2021”. Doceniono ją również za tworzenie przyjaznej atmosfery w miejscu pracy oraz różne aspekty kultury organizacyjnej, warunków zatrudnienia, możliwości rozwoju pracowników i bezpieczeństwa pracy. Nagroda Przyjaznego Miejsca Pracy 2021 została przyznana przez Manpower Group, fabryka znalazła się w pierwszej dziesiątce spośród 1800 ocenianych firm. Magazyn CRN przyznał Dell Products 4 złote nagrody w 4 kategoriach: Dostawca roku, Dostawca rozwiązań Data Center, Channel Manager, Dostawca rozwiązania IT dla SMB.

Dell jest laureatem konkursu Great Place to Work (Najlepsze Miejsce Pracy 2018 i 2020) oraz jest również Ambasadorem standardów etyki w biznesie. Firma prowadzi szeroko zakrojoną działalność ekologiczną: sadzi i sprząta lasy, organizuje lokalne zbiórki elektrośmieci, edukuje społeczność. Odpady produkcyjne z procesu produkcji są w 100% poddawane recyklingowi. Jest też pierwszą fabryką Dell korzystającą z energii elektrycznej pochodzącej tylko z odnawialnych źródeł, potwierdzone przez certyfikat ISO 5001. Dodatkowo Program Dell Academy realizowany przez firmę umożliwia proaktywną współpracę z Uniwersytetem i Politechniką Łódzką.

Dlaczego Dell Products Sp. z o.o.?

Dell Technologies wyróżnia się w szczególności poprzez wdrożone w fabryce nowoczesne technologie, w tym cyfrowe narzędzia monitorujące wyniki produkcyjne w czasie rzeczywistym oraz umożliwiające predykcyjną analizę danych. O bezpieczeństwo danych i infrastruktury dbają dedykowane zespoły ds. cyberbezpieczeństwa oraz IT. W fabryce Dell funkcjonuje również zdigitalizowany łańcuch dostaw. Cyfryzacja jest istotnym elementem całej korporacji i jest realizowana w ramach programu Dell Manufacturing 2025. Linie produkcyjne w fabryce są elastyczne, cyfrowe oraz zautomatyzowane. Procesy biznesowe, w szczególności produkcyjne są kontrolowane oraz wizualizowane w czasie rzeczywistym.

3 pytania do … Dell Products Sp. z o.o. 

Co według Dell jest kluczowe w transformacji cyfrowej?

„Fabryka Dell w Łodzi to miejsce realizujące wizję cyfrowej transformacji, która u nas przybiera namacalną postać. Tworzymy ją w oparciu o trzy filary Technologia, Procesy i Ludzie wraz ze wsparciem środowiska pracy, odpowiedzialnego przywództwa, ale przede wszystkim z zaangażowaniem ludzi, którzy tworzą nasze nowe cyfrowe jutro. Wraz z zespołem inżynierów uczestniczymy w tej ewolucji od samego początku adoptując się do zmian i adresując kierunki działania”.

Dlaczego warto ubiegać się o tytuł Fabryki Przyszłości?

„Dell Products Poland to fabryka zorientowana na rozwój, która wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, pamiętając o swym najcenniejszym kapitale – ludzkim. To miejsce pracy o najwyższych standardach, spełniające wymogi strategii Przemysłu 4.0. Przyznany nam tytuł Fabryki Przyszłości jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem i dumą oraz potwierdzeniem kierunku, w którym zmierzamy”.

Jakie aspekty zarządzania fabryką są dziś kluczowe w perspektywie wyzwań i trendów globalnych?

„Podstawa to dostęp do kluczowych danych aktualizowanych w czasie rzeczywistym, co jest niezbędne do szybkiego podejmowania decyzji w procesie planowania i zarządzania zakładem z taką różnorodnością produktową jak nasz. Drugi to elastyczność procesów produkcyjnych oraz infrastruktury, co pozwoliło nam płynnie dostosowywać się do zmian preferencji klientów. To właśnie te dwie główne kwestie przyczyniły się do tak prężnego rozwoju cyfryzacji i automatyzacji w naszej fabryce”.

Na pytania odpowiadał:


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na