Przejdź do treści

Widowisko multimedialne pt. „Theatrum Planetarum Kraków 2021”

Data: 24 września 2021 (zakończone)
Organizator: Platforma Przemysłu Przyszłości, Muzeum Archeologiczne w Krakowie

Widowisko multimedialne z akompaniamentem muzycznym improwizowanym na żywo, w ramach „Małopolskiej Nocy Naukowców”.

Autorem pokazu jest Jani Konstantinovski Puntos – artysta audiowizualny, absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autor licznych instalacji multimedialnych. Swoje prace prezentował m.in. na Wawelu, w Malborku, Rynku Głównym Krakowa, Pafos na Cyprze. Muzykę skomponował Józef Skrzek – multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista. Jeden z czołowych przedstawicieli polskiego rocka progresywnego i elektronicznego. Założyciel legendarnego zespołu SBB.

Artyści wprowadzą widzów w podróż w czasie i przestrzeni, o znaczeniu intelektualnym, analitycznym, jak i metafizycznym. Podczas niej uczestników wydarzenia czeka przechadzka po zrekonstruowanych starożytnych obiektach miasta Lichnidos oraz nekropolii „Grobów Królewskich” w Pafos. Tym podróżom towarzyszy również miasto Nowy York i Kraków. W drugim z nich występuje kolekcja dzieł sztuki egipskiej należąca do Muzeum Archeologicznego.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Ogrodach Muzeum Archeologicznego w Krakowie, wejście od ulicy Poselskiej 3. Wstęp jest bezpłatny.