Szkolenie „Cyberbezpieczeństwo”

Data: 1 grudnia 2022 (zakończone)
Organizator: Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, Instytut Bezpieczeństwa Społecznej Akademii Nauk

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak wprowadzić cyberbezpieczeństwo w swoich firmach, otrzymają praktyczne narzędzia i wskazówki w tym zakresie. Poznają także praktyczne przykłady cyberzagrożeń, ich konsekwencje dla prowadzonej działalności, oraz dowiedzą się, jak można im zapobiegać.
Obszar szkolenia będzie obejmował także zagadnienia jak: cyberzagrożenia dla przemysłu, rodzaje cyberataków i ich przebieg, rola zespołu w zwalczaniu zagrożeń, budowanie systemu cyberbezpieczeństwa w organizacji, w tym w produkcyjnych MŚP.

Prelegenci

Marek Ostafil
Marek Ostafil ekspert współpracujący z Platformą Przemysłu Przyszłości w zakresie cyberbezpieczeństwa, przedsiębiorca, analityk w zakresie cyberbezpieczeństwa Instytutu Kościuszki, członek Grup Roboczych ds. cyberbezpieczeństwa przemysłu oraz cyberbezpieczeństwa i Marek Ostafil ekspert współpracujący z Platformą Przemysłu Przyszłości w zakresie cyberbezpieczeństwa, przedsiębiorca, analityk w zakresie cyberbezpieczeństwa Instytutu Kościuszki, członek Grup Roboczych ds. cyberbezpieczeństwa przemysłu oraz cyberbezpieczeństwa i utrzymania ruchu przy KPRM, prowadzi zajęcia z zakresu ochrony systemów IoT na Politechnice Śląskiej. Współtwórca koncepcji systemów cyberbezpieczeństwa dla sieci przemysłowych, systemów IoT i NewSpace. Pomysłodawca powstania Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy – SINOTAIC. Współzałożyciel firm technologicznych działających w obszarze cyberbezpieczeństwa i IoT.