Przejdź do treści

Polimerowe laserowe spiekanie – teoria i praktyka (część 2)

Data: 7 maja 2021 (zakończone)
Organizator: Level 4.0 | Digital Innovation Hub Wrocław

Wrocławski Hub Innowacji Cyfrowych zaprasza na drugą część szkolenia poświęconego polimerowemu laserowemu spiekaniu. Uczestnicy poznają najważniejsze aspekty pracy z technologią przyrostową, m.in. poprawne przygotowanie procesu technologicznego, odpowiednie proszki polimerowe, a także zalety i wady różnych metod obróbki poprocesowej.

Eksperci pokażą możliwości oraz ograniczenia technologii pLS w nowoczesnym przedsiębiorstwie i wskażą jak zmodyfikować produkt lub proces aby wykorzystać potencjał produkcji przyrostowej.

Szkolenie jest skierowane do menadżerów, kierowników i inżynierów produkcji, konstruktorów oraz technologów, którzy są początkujący, jeśli chodzi o technologię pLS.

Wydarzenie będzie prowadzone w formule on-line. Organizator wymaga wcześniejszej rejestracji.

Zapowiedź pierwszej części szkolenia – agenda spotkania.

Prelegenci

Piotr Gruber
Piotr Gruber asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Piotr Gruber asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Prowadzi badania dotyczące polimerowych technologii przyrostowych, w szczególności technologii SLS. Doświadczenie w obszarze AM zdobył w licznych projektach badawczo-rozwojowych.
Michał Olejarczyk
Michał Olejarczyk związany z Politechniką Wrocławska w obszarze technologii przyrostowych. Specjalizuje się w technologii selektywnego spiekania proszków tworzyw sztucznych (SLS). Michał Olejarczyk związany z Politechniką Wrocławska w obszarze technologii przyrostowych. Specjalizuje się w technologii selektywnego spiekania proszków tworzyw sztucznych (SLS). Wykonywał projekty badawczo-rozwojowe dla branży medycznej, lotniczej i obronnej; autor publikacji, raportów dla przemysłu oraz wdrożeń komercyjnych w obszarze AM.

Plan wydarzenia

Wprowadzenie 14:00 - 14:05
Charakterystyka proszków do laserowego spiekania 14:05 - 14:25
Materiały wykorzystywane w procesach pLS i ich potencjał aplikacyjny 14:25 - 14:45
Opis metod obróbki wykończeniowej (postprocessing) 14:45 - 15:05
Studium przypadku wykorzystania technologii pLS 15:05 - 15:25
Nowe trendy w obszarze pLS 15:25 - 15:45
Sesja Q&A 15:45 - 16:00
Więcej informacji