Przejdź do treści

LOGISTYKA 4.0: Optymalizacja kosztów procesów logistycznych

Data: 24 lutego 2022 (zakończone)
Organizator: Logistics Manager

Przedsiębiorstwa stają coraz częściej przed wyzwaniem optymalizacji kosztów logistyki, aby zapewnić rentowność swojej działalności. Optymalizacja nie zawsze odnosi się tylko do obniżania kosztów, ale przede wszystkim do usprawniania procesów logistycznych.

Podczas webinaru eksperci omówią zagadnienie optymalizacji w dwóch aspektach:

  • grywalizacja i ousourcing procesowy jako sposób na zmniejszenie nakładów finansowych na zatrudnianie pracowników,
  • możliwości optymalizacyjne intralogistyki.

Organizatorzy przygotowali 2 prelekcje oraz debatę ekspertów. Pierwsze wystąpienie poruszy kwestie dotyczące optymalizacji zatrudnienia w procesach logistycznych. Uczestnicy dowiedzą się m.in., czym jest elastyczność i redukcja kosztów w procesie outsourcingu fragmentów procesów. W drugiej części spotkania eksperci zaprezentują sposoby na usprawnienie procesów magazynowych i produkcyjnych. Pokażą m.in. wpływ nowych źródeł energii używanych do zasilania wózków widłowych na wydajność procesów logistycznych oraz zaprezentują rozwiązania minimalizujące ograniczenia spowodowane problemami z dostępnością energetyczną.

Ostatnią częścią wydarzenia będzie debata ekspertów z Human Group Polska oraz Jungheinrich Polska, podczas której zostaną poruszone następujące tematy:

  • outsourcing procesowy jako narzędzie pozwalające na optymalizację kosztów pracowniczych,
  • automatyzowanie procesów logistycznych jako kluczowy czynnik generujący oszczędności,
  • efektywne wykorzystanie urządzeń magazynowych.

Wydarzenie jest bezpłatne i odbędzie się w formule on-line. Aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się na stronie organizatora.

Więcej informacji