Główne cele Regionalnego Forum Przemysłowego koncentrują się wokół rozwoju przedsiębiorczości i wzrostu konkurencyjności gospodarki regionu. Wydarzenie, które ma na celu integrować lokalne przedsiębiorstwa, instytucje naukowe i inne podmioty z sektora przemysłu i technologii. Tegoroczne Regionalne Forum Przemysłowe jest połączone z uroczystymi obchodami jubileuszu 15-lecia Lubuskiego Klastra Metalowego.
Tematem trzeciego już spotkania w ramach Forum będzie „Inteligentne procesy i urządzenia produkcyjne. Zarządzanie produkcją. Integracja systemów biznesowych.” Wydarzenie odbędzie się 16 listopada 2023 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Sikorskiego 107.
Podczas wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi tematami prezentowanymi przez specjalistów w swoich dziedzinach. Rozpoczęcie spotkania nastąpi od oficjalnego otwarcia i powitania przez Lubuski Klaster Metalowy, a następnie rozpoczną się prelekcje ekspertów. Dr hab. inż. Krzysztof Pietrusewicz, profesor ZUT, przedstawi swoje badania związane z zastosowaniem metody ADMA w procesie transformacji cyfrowej małych i średnich przedsiębiorstw. Kolejne wystąpienie poświęcone będzie SINUMERIK ONE i sposobom zwiększenia efektywności produkcji i pracy obrabiarek. To tylko niektóre z tematów, które uczestnicy będą mieli okazję zgłębić podczas tego wyjątkowego Forum Przemysłowego.
Program wydarzenia podstępny jest poniżej.
Zarząd Lubuskiego Klastra Metalowego ma zaszczyt zaprosić na również na uroczystą sesję z okazji 15-lecia Lubuskiego Klastra Metalowego, która rozpocznie się o godzinie 14:30 po zakończeniu 3. Forum.
Program sesji z okazji 15-lecia Lubuskiego Klastra Metalowego zapowiada się jako niezwykle interesujący i różnorodny. Rozpocznie się od uroczystego otwarcia, po którym nastąpi prezentacja dotycząca współpracy klastra i rozwoju gospodarczego regionu. Na programie jest także wręczenie Certyfikatów Członkostwa nowym członkom LKM oraz uhonorowanie wyróżniających się osób i firm. Goście będą mieli okazję wysłuchać inspirujących wystąpień zaproszonych prelegentów oraz wziąć udział w panelu dyskusyjnym moderowanym przez dr hab. Katarzynę Chebę, członka zarządu LKM, poświęconym wyzwaniom rozwoju klastrów. Na koniec sesji przewidziane jest muzyczne wydarzenie oraz spotkanie networkingowe, które stworzy doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i nawiązania cennych kontaktów biznesowych. Warto również odwiedzić wystawę osiągnięć i ofert członków LKM oraz partnerów, by poznać ich innowacyjne rozwiązania i produkty. To wyjątkowa okazja do uczczenia jubileuszu klastra, wymiany doświadczeń oraz nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych.