Przejdź do treści

Demonstrator: Bosch Rexroth – Factory of the Future Lab


Zakres technologiczny

Automatyzacja i robotyzacja

Opis demonstratora

Lokalizacja: ul. Jutrzenki 102/104, 02-230 Warszawa
Dysponent: Bosch Rexroth Sp. z o.o.

Bosch Rexroth, jako dostawca technologii napędów i sterowania, zapewnia sprawny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma posiada globalne doświadczenie w zakresie integracji rozwiązań w segmencie mobilnym i przemysłowym, a przede wszystkim w obszarze  automatyzacji przemysłu.

Za pomocą inteligentnych komponentów, spersonalizowanych rozwiązań systemowych, inżynierii i usług, firma Bosch Rexroth tworzy odpowiednie środowisko dla rozwiązań w pełni opartych na sieci. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i technologii sterowania, technologii przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy do Internetu rzeczy.

Opis możliwego zakresu wykorzystania

Sala pokazowa „Factory of the Future Lab” to demonstracyjna linia montażowa składająca się w ok. 95% z produktów i oprogramowania Bosch Rexroth, m.in.: sterowników PLC, komputerów przemysłowych, serwonapędów, falowników, silników, technologii przemieszeń liniowych i techniki montażowej. Showroom daje dostęp do wielu rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, takich jak nowoczesne platformy sterowania, robot kartezjański, robot typu delta, czy coboty 6 i 7 osiowe. Odwiedzający mogą również przyjrzeć się bardziej nietypowym projektom jak np. manipulator planarny. Ponadto, w procesie intralogistycznym zaopatrującym linię w podzespoły do produkcji, zaimplementowany został pojazd autonomiczny AMR z rodziny ActiveShuttle, wykorzystujący algorytm SLAM. Odwiedzający mogą dowiedzieć się jak zintegrować świat IT (m.in. usługi chmurowe i systemy analityki, mikrousługi) z przemysłem poprzez zastosowanie nowoczesnych protokołów i rozwiązań jak np. MQTT, cyfrowy bliźniak, inteligentne sensory, JSON.

„Factory of the Future Lab” to miejsce, w którym automatycy, programiści, pracownicy utrzymania ruchu i produkcji oraz pasjonaci technologii mogą poznać, a przede wszystkim – przetestować na żywo, koncepcję Przemysłu 4.0. Prezentowane są zarówno rozwiązania już dziś powszechnie stosowane w procesie automatyzacji produkcji, jak i najnowsze technologie, które będą wdrażane w zakładach produkcyjnych w niedalekiej przyszłości, zgodnie z wizją Przemysłu 4.0. Odwiedzający mają możliwość zobaczenia i przetestowania realnych urządzeń i produktów, a nie wyłącznie ich wirtualnych modeli. Zwiedzanie obiektu stwarza również możliwość bezpośredniej rozmowy z ekspertami Bosch Rexroth. Na miejscu pracownicy objaśniają zasady działania poszczególnych oraz przedstawiają korzyści płynące z ich praktycznego zastosowania.

Szczegółowe informacje o sali pokazowo-szkoleniowej dostępne są pod linkiem

Kontakt

Adam Piszczatowski

adam.piszczatowski@boschrexroth.pl

+48 22 738 19 66