Przejdź do treści

Nawigator finansowy
Gdzie jesteś na drodze transformacji? Jaka jest Twoja pozycja na tle konkurencji?

Czym jest nawigator finansowy?

Nawigator finansowy jest narzędziem, które pomoże Państwu w odnalezieniu źródeł finansowania transformacji cyfrowej w kierunku przemysłu 4.0. Po wyborze podstawowych parametrów, czyli wielkości firmy i typu wsparcia wyświetlą się sugerowane instrumenty i szczegółowe informacje na ich temat, takie jak zasady, kwoty oraz terminy. W opisach są też przydatne linki dotyczące konkretnych funduszy, programów i konkursów.

zysk tabela

Badane kategorie

DOTACJA

Bezzwrotna pomoc dotycząca transformacji cyfrowej, rozwoju startupów, B+R, modeli biznesowych i promocji międzynarodowej. (Wyszukaj)

POŻYCZKI

Zwrotna pomoc na cele związane z transformacją cyfrową do wykorzystania np. na inwestycje, innowacje lub budowę infrastruktury. (Wyszukaj)

INWESTYCJE

Kapitał na rozwój przedsiębiorstwa obejmujący cyfryzację, wraz z wiedzą, doświadczeniem i siecią kontaktów inwestora (smart money). (Wyszukaj)

PODATKI

Ulgi i zwolnienia podatkowe związane z transformacją w kierunku przemysłu 4.0. (Wyszukaj)

Metodyka i uwagi

Nawigator finansowy ma charakter informacyjny. Platforma Przemysłu Przyszłości nie udziela wsparcia finansowego – zachęcamy natomiast do konsultowania koncepcji projektów z naszymi doradcami (wystarczy w dolnej części wybranego instrumentu kliknąć w przycisk „Masz pytanie?” i wypełnić formularz kontaktowy).

Wykorzystanie rozwiązań podatkowych

Dzięki wykorzystaniu ulg i zwolnień podatkowych przedsiębiorstwo może wygospodarować oszczędności, które mogą zostać przeznaczone na określone cele, w tym na przeprowadzenie transformacji cyfrowej i zielonej. Chcesz wiedzieć więcej – skorzystaj z naszej publikacji

Mogą Cię też zainteresować