XII edycja Warszawskich Dni Logistyki

Tematem przewodnim XII Warszawskich Dni Logistyki jest “Sztuczna inteligencja w logistyce”. Obszarami tematycznymi tegorocznej konferencji są:

  • logistyka 4.0,
  • sztuczna inteligencja, a konkurencyjność przedsiębiorstw,
  • cyfrowy bliźniak,
  • inteligentne magazyny,
  • robotyzacja i automatyzacja w branży TSL,
  • autonomiczny transport,
  • optymalizacja procesów logistycznych w oparciu o loT i AI,
  • wykorzystanie Big Data w zarządzaniu łańcuchem dostaw
  • współczesne wyzwania w łańcuchu dostaw.

Podczas ubiegłych edycji Warszawskich Dni Logistyki na konferencjach pojawiło się ponad 1450 uczestników, w tym także reprezentanci 24 kół naukowych z całej Polski i Europy. Dzięki ich czynnemu udziałowi, wydarzenie nabrało nie tylko krajowego charakteru, ale także rzuciło światło na międzynarodowe wyzwania dzisiejszej logistyki.

Podobnie, jak w ubiegłych latach, WDL 2024 ma na celu wsparcie rozwoju logistyki poprzez konfrontację biznesowego i naukowego punktu widzenia na rzeczywiste wyzwania, które pojawiają się na rynku usług logistycznych. Równie ważne jest, aby młodzi uczestnicy konferencji zdobyli w jej trakcie praktyczne umiejętności oparte na rzetelnej wiedzy teoretycznej.
W trakcie trwania konferencji zostaną zaprezentowane wybrane interesujące i inspirujące artykuły, koncentrujące się na istotnych zagadnieniach z codziennej pracy menadżerów logistyki. Dużą rolę będzie odgrywał poziom merytoryczny prac. Prelegentami będą ambitni studenci, wybitni naukowcy oraz doświadczeni przedstawiciele branży TSL. W ramach wydarzenia zaplanowano konkurs na najlepszy referat i poster. W ramach konferencji będzie również możliwość publikacji artykułów w prestiżowych czasopismach.

Pierwszego dnia odbędą się sesje plenarne, panele dyskusyjne oraz tematyczne, podczas których uczestnicy będą dzielić się swoimi poglądami na tematy dotyczące wykorzystania sztucznej inteligencji w logistyce w rozwoju społeczno-gospodarczym.

Drugiego dnia konferencji przedstawiciele branży TSL zaproszą wszystkich zainteresowanych studentów na zwiedzanie swoich obiektów oraz przeprowadzą warsztaty w formie case studies. Przybliżą one studentom rzeczywiste problemy i wyzwania, jakim będą musieli stawić czoła w przyszłej pracy. Współpracującym firmom dają one okazję do nowego spojrzenia na zagadnienia, z którymi zmagają się na co dzień oraz pozyskania nowych pracowników.

Wydarzenie odbędzie się w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.