Przejdź do treści

Warsztaty Industry Next

Data: 2 września 2021 (zakończone)
Organizator: Platforma Przemysłu Przyszłości, PCSS, PPNT, GeniCore, TheBlueAI, RapidLab, MTP Group

Podczas drugiego dnia Kongresu Industry Next zapraszamy na praktyczne prezentacje on-line, podczas których zaprezentujemy możliwości wykorzystania najnowszych technologii w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. Program powstaje przy wsparciu strategicznych partnerów: Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Przyszłości oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego.

Prelegenci

Damian Karpowicz
Damian Karpowicz Menadżer ds. Rozwoju Biznesu, GeniCore Sp. z o.o., ukończył elektrotechnikę na Uniwersytecie Zielonogórskim. Pracując jako inżynier serwisu spędził kilka lat w zespole bezpośrednio Damian Karpowicz Menadżer ds. Rozwoju Biznesu, GeniCore Sp. z o.o., ukończył elektrotechnikę na Uniwersytecie Zielonogórskim. Pracując jako inżynier serwisu spędził kilka lat w zespole bezpośrednio odpowiedzialnym za rozwiązywanie problemów inżynierii procesowej. Uczestniczył w nagrodzonym projekcie, którego celem było stworzenie rozwiązania do topienia tytanu w próżni metodą lewitacji. Następnie, głównie ze względu na dużą satysfakcję z poznawania nowych ludzi kontynuował karierę jako inżynier sprzedaży. Bezpośrednio zaangażowany w sukces sprzedażowy związany z dwoma dużymi projektami dla chińskiego klienta oraz urządzenia R&D dla klienta w Izraelu. Obecnie jako menadżer ds. rozwoju biznesu uważa, że w działaniach na rzecz rozwoju biznesu należy kierować się zasadą: "Nie bądź konieczną częścią inwestycji, stań się konieczną częścią rozwiązania".
Agata Chudzińska Architekt rozwiązań opartych na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji z doświadczeniem zbudowanym podczas pracy z międzynarodowymi firmami od etapów Proof of Concept do komercyjnych Agata Chudzińska Architekt rozwiązań opartych na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji z doświadczeniem zbudowanym podczas pracy z międzynarodowymi firmami od etapów Proof of Concept do komercyjnych rozwiązań opartych na AI. Kierownik zespołu sztucznej inteligencji w theBlue.ai oraz Apollogic, tworzących inteligentne rozwiązania dla biznesu, automatyzujących procesy, m.in. takie jak kontrola jakości.
Paweł Skiba Architekt rozwiązań opartych o Internet Rzeczy (IoT) oraz Sztuczną Inteligencję (AI) z szerokim doświadczeniem badawczo-rozwojowym na rynku europejskim i amerykańskim. Paweł Skiba Architekt rozwiązań opartych o Internet Rzeczy (IoT) oraz Sztuczną Inteligencję (AI) z szerokim doświadczeniem badawczo-rozwojowym na rynku europejskim i amerykańskim. Dyrektor zespołu RapidLab będącego częścią Apollogic, zajmującego się tworzeniem zaawansowanej, inteligentnej elektroniki.

Plan wydarzenia

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw produkcyjnych – od czego zacząć? 11:00 - 13:00
  • BLOK 1: Optymalizacja procesów produkcyjnych z wykorzystaniem danych z połączonych czujników – tzw. przemysłowego internetu rzeczy. (Apollogic Sp. z o.o.)
  • BLOK 2: Koncepcja Smart Factory – zbieranie danych, które pomogą menadżerom i pracownikom podejmować dobre decyzje, kreować nowe usługi i produkty oraz lepiej się komunikować – jak zaplanować taki system małymi krokami. (Poznański Park Naukowo-Technologiczny)
  • BLOK 3: Materiały o unikalnej jakości – spieki z proszków metali, stopów metali, a także kompozytów ceramicznych i metalowych - Technologia U-FAST. (GeniCore Sp. z o.o.)
Przerwa 13:00 - 13:30
Smart factory, innowacje cyfrowe i transformacja łańcucha dostaw 13:30 - 15:30

Wprowadzenie: Czym jest dojrzałość cyfrowa firmy i jakie korzyści niesie za sobą jej rozwój? (Katarzyna Nosalska)

Dojrzałość cyfrowa w trzech obszarach: organizacyjnym i procesowym, technologicznym.

  • BLOK 1: Organizacja – Cyfrowe model biznesowe w przemyśle przyszłości. (Rafał Trzaska)
  • BLOK 2: Procesy – Odpowiedzi na 3 najważniejsze pytania dotyczące procesów w dobie cyfryzacji: Czy standaryzacja jest ważna? Do czego potrzebne są wskaźniki? Jak przygotować proces do cyfryzacji? (Tomasz Król)
  • BLOK 3: Technologie - przemysł 4.0 – kluczowe technologie oraz rozwiązania. (prof. Mariusz Hetmańczyk)
Więcej informacji