Warsztaty Industry Next

Podczas drugiego dnia Kongresu Industry Next zapraszamy na praktyczne prezentacje on-line, podczas których zaprezentujemy możliwości wykorzystania najnowszych technologii w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. Program powstaje przy wsparciu strategicznych partnerów: Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Przyszłości oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego.

Prelegenci

  • Platforma Przemysłu Przyszłości (logotyp)

    Agata Chudzińska

    Architekt rozwiązań opartych na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji z doświadczeniem zbudowanym podczas pracy z międzynarodowymi firmami od etapów Proof of Concept do komercyjnych rozwiązań opartych na AI. »

    Architekt rozwiązań opartych na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji z doświadczeniem zbudowanym podczas pracy z międzynarodowymi firmami od etapów Proof of Concept do komercyjnych rozwiązań opartych na AI. Kierownik zespołu sztucznej inteligencji w theBlue.ai oraz Apollogic, tworzących inteligentne rozwiązania dla biznesu, automatyzujących procesy, m.in. takie jak kontrola jakości.

  • Platforma Przemysłu Przyszłości (logotyp)

    Damian Karpowicz

    Menadżer ds. Rozwoju Biznesu, GeniCore Sp. z o.o., ukończył elektrotechnikę na Uniwersytecie Zielonogórskim. Pracując jako inżynier serwisu spędził kilka lat w zespole bezpośrednio odpowiedzialnym za »

    Menadżer ds. Rozwoju Biznesu, GeniCore Sp. z o.o., ukończył elektrotechnikę na Uniwersytecie Zielonogórskim. Pracując jako inżynier serwisu spędził kilka lat w zespole bezpośrednio odpowiedzialnym za rozwiązywanie problemów inżynierii procesowej. Uczestniczył w nagrodzonym projekcie, którego celem było stworzenie rozwiązania do topienia tytanu w próżni metodą lewitacji. Następnie, głównie ze względu na dużą satysfakcję z poznawania nowych ludzi kontynuował karierę jako inżynier sprzedaży. Bezpośrednio zaangażowany w sukces sprzedażowy związany z dwoma dużymi projektami dla chińskiego klienta oraz urządzenia R&D dla klienta w Izraelu. Obecnie jako menadżer ds. rozwoju biznesu uważa, że w działaniach na rzecz rozwoju biznesu należy kierować się zasadą: „Nie bądź konieczną częścią inwestycji, stań się konieczną częścią rozwiązania”.

  • Platforma Przemysłu Przyszłości (logotyp)

    Paweł Skiba

    Architekt rozwiązań opartych o Internet Rzeczy (IoT) oraz Sztuczną Inteligencję (AI) z szerokim doświadczeniem badawczo-rozwojowym na rynku europejskim i amerykańskim. »

    Architekt rozwiązań opartych o Internet Rzeczy (IoT) oraz Sztuczną Inteligencję (AI) z szerokim doświadczeniem badawczo-rozwojowym na rynku europejskim i amerykańskim. Dyrektor zespołu RapidLab będącego częścią Apollogic, zajmującego się tworzeniem zaawansowanej, inteligentnej elektroniki.

Harmonogram

  • Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw produkcyjnych – od czego zacząć?

    • BLOK 1: Optymalizacja procesów produkcyjnych z wykorzystaniem danych z połączonych czujników – tzw. przemysłowego internetu rzeczy. (Apollogic Sp. z o.o.)
    • BLOK 2: Koncepcja Smart Factory – zbieranie danych, które pomogą menadżerom i pracownikom podejmować dobre decyzje, kreować nowe usługi i produkty oraz lepiej się komunikować – jak zaplanować taki system małymi krokami. (Poznański Park Naukowo-Technologiczny)
    • BLOK 3: Materiały o unikalnej jakości – spieki z proszków metali, stopów metali, a także kompozytów ceramicznych i metalowych – Technologia U-FAST. (GeniCore Sp. z o.o.)

  • Przerwa

  • Smart factory, innowacje cyfrowe i transformacja łańcucha dostaw

    Wprowadzenie: Czym jest dojrzałość cyfrowa firmy i jakie korzyści niesie za sobą jej rozwój? (Katarzyna Nosalska)

    Dojrzałość cyfrowa w trzech obszarach: organizacyjnym i procesowym, technologicznym.

    • BLOK 1: Organizacja – Cyfrowe model biznesowe w przemyśle przyszłości. (Rafał Trzaska)
    • BLOK 2: Procesy – Odpowiedzi na 3 najważniejsze pytania dotyczące procesów w dobie cyfryzacji: Czy standaryzacja jest ważna? Do czego potrzebne są wskaźniki? Jak przygotować proces do cyfryzacji? (Tomasz Król)
    • BLOK 3: Technologie – przemysł 4.0 – kluczowe technologie oraz rozwiązania. (prof. Mariusz Hetmańczyk)