Rozszerzona rzeczywistość w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Zastosowania praktyczne #5

Rzeczywistość rozszerzona (ang. augmented reality) stanowi połączenie świata rzeczywistego z wirtualnymi obiektami wytworzonymi cyfrowo. AR ma szerokie zastosowanie w przemyśle, m.in. przy projektowaniu produktów i prezentowaniu ich klientom. Przedsiębiorcy wykorzystują technologię również do skomplikowanego montażu lub podczas konserwacji (także zdalnej) i przezbrojeń maszyn.

Podczas webinaru „Rozszerzona rzeczywistość w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Zastosowania praktyczne – obecne możliwości, uwarunkowania oraz korzyści” ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości omówi szerzej praktyczne aspekty wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości w przedsiębiorstwach.

Zostaną poruszone następujące tematy:

  • Specyfika przemysłowych rozwiązań AR
  • Obszary zastosowania rozwiązań AR w przemyśle – uwarunkowania, korzyści oraz ograniczenia
  • Zastosowania „wyspowe” a zastosowania zintegrowane przemysłowych systemów AR
  • Przykłady zastosowania oraz funkcjonalności rozwiązań AR w wybranych obszarach

Uczestnicy spotkania będą mogli również zadać pytania ekspertowi w temacie wystąpienia.

Wydarzenie jest bezpłatne i odbędzie się za pośrednictwem aplikacji MS Teams. Aby wziąć udział prosimy o rejestrację.

Prelegenci

  • Platforma Przemysłu Przyszłości (logotyp)

    Przemysław Kosek

    absolwent Politechniki Łódzkiej z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie projektowania i realizacji instalacji przemysłowych oraz zastosowania technologii informatycznych w przemyśle i energetyce. »

    absolwent Politechniki Łódzkiej z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie projektowania i realizacji instalacji przemysłowych oraz zastosowania technologii informatycznych w przemyśle i energetyce. Przeszedł wszystkie szczeble zawodowe, poczynając od asystenta, poprzez kierowanie projektami, aż do stanowisk menedżerskich włącznie. Bezpośrednio realizował, kierował, kontraktował lub nadzorował realizację ponad stu pięćdziesięciu przemysłowych projektów informatycznych (ERP, PLM, PIM, SCADA, XR) w Polsce oraz za granicą (m. in. w USA, Wlk. Brytanii, Czechach, Słowacji i Słowenii). Od kilku lat specjalizuje się zwłaszcza w przemysłowych zastosowaniach technologii rozszerzonej rzeczywistości XR (m. in. doradzał w kwestiach jej optymalnego wykorzystania oraz nadzorował realizację kilkunastu projektów XR w przemyśle i energetyce). Jest autorem licznych artykułów, publikacji oraz materiałów szkoleniowych, a także certyfikowanym doradcą ADMA („ADvanced MAnufacturing”).