Przejdź do treści

Przemysł przyszłości szansą małych miejscowości

Data: 29 maja 2024 (zakończone)
Organizator: Powiatowy Urząd Pracy w Leżajsku, Zespół Szkół technicznych w Leżajsku, Podkarpacka RRPP

Konferencja „Przemysł przyszłości szansą małych miejscowości” ma na celu zaprezentowanie najnowszych trendów i technologii, które mogą wspierać rozwój małych miejscowości, zwiększając ich konkurencyjność i innowacyjność na rynku. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać ekspertów z różnych dziedzin oraz nawiązać cenne kontakty biznesowe i naukowe. Wydarzenie odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku, ul. Mickiewicza 67.

Organizatorami wydarzenia są: Powiatowy Urząd Pracy w Leżajsku, Zespół Szkół technicznych w Leżajsku, Podkarpacka Rada Regionalna Przemysłu Przyszłości, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Leżajsku.
Program konferencji:

  • 9:00-9:30 – Rejestracja uczestników
    Uczestnicy będą mieli czas na zarejestrowanie się i odebranie materiałów konferencyjnych.
  • 9:30-9:40 – Powitanie uczestników konferencji
    Oficjalne rozpoczęcie konferencji, podczas którego organizatorzy przywitają zgromadzonych gości i wprowadzą w tematykę wydarzenia.
  • 9:40-10:10 – Wpływ SI na branże kreatywne
    Prelekcja dr Mikołaja Birka z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dr Birek omówi, jak sztuczna inteligencja wpływa na rozwój i transformację branż kreatywnych.
  • 10:10-10:40 – Roboty współpracujące
    Wiesław Woźny z firmy Milwes przedstawi temat robotów współpracujących (cobotów), które wspierają pracę ludzi w różnych sektorach przemysłu.
  • 10:40-11:10 – Nawigator technologiczny
    Dr Piotr Kryjom z Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości zaprezentuje narzędzia i metody wspierające małe i średnie przedsiębiorstwa w adaptacji nowoczesnych technologii.
  • 11:10-11:40 – Zarządzanie Projektami IT
    Waldemar Kotula, przedsiębiorca prowadzący firmę 3Soft, przedstawi najlepsze praktyki i wyzwania związane z zarządzaniem projektami informatycznymi.
  • 11:40-12:10 – ProtoLab miejscem łączącym naukę z pomysłem
    Marcin Dygoń z Podkarpackiego Centrum Innowacji opowie o ProtoLabie, przestrzeni, która łączy wiedzę akademicką z praktycznym wdrażaniem innowacyjnych pomysłów.

Patronat merytoryczny nad konferencją sprawują Podkarpackie Centrum Innowacji w Rzeszowie, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.