Polimerowe laserowe spiekanie – teoria i praktyka (część 1)

Wrocławski Hub Innowacji Cyfrowych poprowadzi szkolenie poświęcone polimerowemu laserowemu spiekaniu. Uczestnicy poznają najważniejsze aspekty pracy z technologią przyrostową, m.in. poprawne przygotowanie procesu technologicznego, odpowiednie proszki polimerowe, a także zalety i wady różnych metod obróbki poprocesowej.

Eksperci pokażą możliwości oraz ograniczenia technologii pLS w nowoczesnym przedsiębiorstwie i wskażą jak zmodyfikować produkt lub proces aby wykorzystać potencjał produkcji przyrostowej.

Szkolenie jest skierowane do menadżerów, kierowników i inżynierów produkcji, konstruktorów oraz technologów, którzy są początkujący, jeśli chodzi o technologię pLS.

Wydarzenie będzie prowadzone w formule on-line. Organizator wymaga wcześniejszej rejestracji.

Zapraszamy do udziału w drugiej części szkolenia – agenda spotkania.

Prelegenci

  • Platforma Przemysłu Przyszłości (logotyp)

    Michał Olejarczyk

    związany z Politechniką Wrocławska w obszarze technologii przyrostowych. Specjalizuje się w technologii selektywnego spiekania proszków tworzyw sztucznych (SLS). »

    związany z Politechniką Wrocławska w obszarze technologii przyrostowych. Specjalizuje się w technologii selektywnego spiekania proszków tworzyw sztucznych (SLS). Wykonywał projekty badawczo-rozwojowe dla branży medycznej, lotniczej i obronnej; autor publikacji, raportów dla przemysłu oraz wdrożeń komercyjnych w obszarze AM.

  • Platforma Przemysłu Przyszłości (logotyp)

    Piotr Gruber

    asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Prowadzi badania dotyczące polimerowych technologii przyrostowych »

    asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Prowadzi badania dotyczące polimerowych technologii przyrostowych, w szczególności technologii SLS. Doświadczenie w obszarze AM zdobył w licznych projektach badawczo-rozwojowych.

Harmonogram

  • Wprowadzenie

  • Podstawowe pojęcia i zasada działania technologii pLS

  • Przepływ informacji w procesie pLS. Przygotowanie procesu. 3D nesting

  • Budowa systemów do laserowego spiekania

  • Parametry procesu pLS

  • Najczęstsze błędy w procesie pLS

  • Sesja Q&A