Konferencja „Kryzys energetyczny a wzrost znaczenia wodoru”

Głównym celem konferencji jest dyskusja przedstawicieli biznesu, naukowców oraz studentów i doktorantów, która pozwoli na prezentację osiągnięć naukowych, najnowszych wyników badań oraz prac rozwojowych związanych z technologią wodorową oraz odpowiedzi na pytanie konferencji: „W jaki sposób można zastąpić energetykę węglową? – Teraz i w perspektywie”.
Spotkania i naukowy dyskurs pozwolą na nawiązanie kontaktów, które mogą przełożyć się na przygotowanie lub rozwijanie wspólnych projektów naukowo-badawczych związanych z wodorem. W szczególności konferencja oprócz pokazania najnowszych trendów w zakresie technologii wodorowych, będzie miejscem do przedstawienia na forum publicznym wyników prac studentów i doktorantów, którzy będą absolwentami „Akademii Wodorowej”, i których projekty pozwolą w przyszłości rozwinąć technologie wodorowe pozwalające zastąpić wodorem paliwa kopalniane. Planowane do realizacji działania będą dążyły do ukształtowania wiedzy, umiejętności, a także zachowań i postaw mających wpływ na popularyzację osiągnięć naukowych, badań naukowych i prac rozwojowych oraz na promocję badań podstawowych.
W pierwszym dniu odbędzie się:

  • Sesja plenarna nr 1 podczas, której zostaną poruszone tematy związane ze strategicznymi kierunkami rozwoju gospodarki wodorowej oraz potrzebnymi regulacjami
  • Sesja plenarna nr 2 podczas, której zostaną poruszane tematy związane z zastosowaniem wodoru w przemyśle chemicznym, transportem i przechowywaniem wodoru.
  • Sesja plenarna nr 3 związana będzie z synergią sektora wodorowego z gazowniczym oraz wdrażaniem rozwiązań hydrogen ready.
  • Sekcja młodych związana będzie z wystąpieniami absolwentów „Akademii Wodorowej” podczas których zaprezentują wyniki projektów opracowanych w ramach szkolenia prowadzonego na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

W drugim dniu konferencji odbędą się podsumowania sesji plenarnych z dnia pierwszego. Organizatorzy zapraszają także na panel dyskusyjny pt. „Wodór – szanse i zagrożenia w rozwoju nowych technologii”.