O projekcie
Głównym celem projektu jest sprostanie wspólnym potrzebom i priorytetom partnerów w zakresie wsparcia rozwoju wybranych kompetencji cyfrowych koordynatorów klastrów.
W ramach projektu będziemy szkolić pracowników biur w zakresie obsługi dużych zbiorów danych, programowania i wizualizacji wyników, co w rezultacie ma prowadzić do podniesienia poziomu cyfryzacji klastrowych łańcuchów wartości. W ramach projektu powstaną dwa produkty – Przewodnik oraz Weryfikator kompetencji rozwoju klastrów. Do realizacji projektu zostaną wykorzystane doświadczenia rozwoju klastrów z Austrii.
O Klastrze
Klastry (sieć współpracy) to geograficzne skupisko wzajemnie powiązanych firm (często mikro, małych i średnich), wyspecjalizowanych dostawców, usługodawców, firm działających w pokrewnych sektorach i związanych z nimi instytucji (np. uniwersytetów, szkół zawodowych, jednostek normalizacyjnych i stowarzyszeń branżowych) w poszczególnych dziedzinach, konkurujących między sobą, ale także współpracujących ze sobą. Klastry reprezentują interesy sporej grupy przedsiębiorstw, które w większości prowadzą działalność w kluczowych dla rozwoju europejskiej gospodarki sektorach.
Koordynator klastra (dalej: koordynator) to grupa osób, które organizują i animują rozwój interakcji, powiązań, przepływów i współpracy w klastrze, a także świadczą wyspecjalizowane usługi na rzecz instytucji działających w danym klastrze.
Projekt „Kompetencje cyfrowe koordynatorów klastrów” otrzymał finansowanie w wysokości 60 000 EUR w ramach programu Erasmus+.
Produkty projektu
PRZEWODNIK KOMPETENCJI KLASTRÓW
Pobierz Przewodnik (PL)
WERYFIKATOR KOMPETENCJI KLASTRÓW
Przejdź do Weryfikatora