Polsko-Tajwański Konkurs
Pieniądze na nowe technologie
Przedmiot wsparcia
Konkurs skierowany jest do organizacji badawczych i innowacyjnych przedsiębiorstw z Polski i Tajwanu. Konsorcja złożone z partnerów polskich i tajwańskich mają możliwość uzyskania w konkursie dofinansowania na m. in.: efektywność energetyczną, inżynierię materiałową, inteligentny transport, technologie kwantowe, cyberbezpieczeństwo, badania kosmiczne i półprzewodniki.
Główne zasady
- O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorstwa (mikro-, małe lub średnie) lub grupa podmiotów złożona z organizacji badawczych i przedsiębiorstw lub z samych przedsiębiorstw.
- Warunkiem udziału grupy podmiotów jako Wnioskodawcy w konkursie jest jej formalne istnienie na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie potwierdzone zawarciem umowy w formie pisemnej.
- Zakres tematyczny konkursu obejmuje:
- neuronauki,
- efektywność energetyczną,
- inżynierię materiałową,
- inteligentny transport,
- technologie kwantowe,
- cyberbezpieczeństwo,
- badania kosmiczne i
- półprzewodniki.
- W ramach konkursu będzie oceniana oryginalność projektu, odniesienia do najnowszej literatury fachowej i nowatorskość w odniesieniu do zakresu projektu oraz jego znaczenie na płaszczyźnie międzynarodowej.
- Podczas oceny będzie brana pod uwagę wiedza i doświadczenie Wnioskodawcy w zakresie badań/technologii w danej dziedzinie oraz kwalifikacje do kierowania projektem, a także mocne strony członków konsorcjum (w tym zasoby osobowe i infrastruktura), wcześniejsze zaangażowanie Wnioskodawcy w projekty w tej dziedzinie i ich rezultaty.
- Projekty będzie oceniane pod kątem praktycznego wykorzystywania wytworzonej własności intelektualnej, innowacji technicznych, możliwości komercjalizacji wyników projektu, a także praktycznego wykorzystania wyników projektu przez innych potencjalnych beneficjentów np. poprawa jakości życia, oddziaływanie na środowisko i społeczeństwo.
- Partnerem projektu po stronie tajwańskiej jest National Science and Technology Council (NSTC).
- Do wyszukania partnerów rekomenduje się wykorzystanie wyszukiwarki „PartFinder”, która umożliwia kojarzenie ze sobą podmiotów z sektora nauki i przemysłu z całego Świata. Wyszukiwarka dostępna pod adresem: partfinder.ncbr.gov.pl.
- Okres realizacji projektu może wynieść maksymalnie 36 miesięcy.
Sposób finansowania
- 100 000 euro na rok na projekt,
- Intensywność wsparcia w zależności od wielkości przedsiębiorstwa i typu projekt: 50% – 80%.
Planowane terminy
- rozpoczęcie naboru: 11.04.2023 r.
- zakończenie naboru: 19.06.2023 r.
Budżet konkursu
1,4 mln euro