Inwentaryzacja oferty instytucji otoczenia biznesu wspierających cyfryzację i Przemysł 4.0
Skorzystaj z narzędzia i poznaj ofertę instytucji otoczenia biznesu
Dla przedsiębiorcy
Poznaj ofertę sprawdzonych partnerów!
Narzędzie do inwentaryzacji instytucji wspierających rozwój biznesu jest rozwiązaniem, które umożliwia przegląd aktualnej oferty organizacji pomagających przedsiębiorstwom w cyfryzacji oraz w wdrażaniu rozwiązań związanych z Przemysłem 4.0. Dzięki czemu możesz szybko i efektywnie zidentyfikować odpowiednie instytucje, uzyskać dostęp do ich oferty oraz wybrać najbardziej interesujące Cię usługi. Jest to skuteczny sposób na znalezienie wsparcia, które najlepiej odpowiada na potrzeby Twojej firmy w kontekście transformacji cyfrowej.
Opis infografiki
Co możesz zyskać?
- Poznać ofertę technologiczną organizacji wsparcia biznesu z Twojej okolicy,
- Zwiększyć swoją wiedzę w obszarze Przemysłu 4.0,
- Nawiązać relacje z potencjalnymi partnerami,
- Uzyskać dostęp do innowacyjnych rozwiązań,
- Wzmocnić kompetencje i konkurencyjność swojej firmy.
Dla instytucji otoczenia biznesu
Przedstaw swoją ofertę!
Weź udział w inwentaryzacji i dołącz do mapy, a Twoja organizacja zostanie zaprezentowana przedsiębiorcom. Inwentaryzacja systemu wsparcia cyfryzacji i Przemysłu 4.0 umożliwia przedstawienie oferty instytucji otoczenia biznesu. Dane przekazane w formularzu zostaną zamieszczone w formie indywidualnej karty organizacji z opisem oferty rynkowej. Prezentacja informacji na bezpłatnej i ogólnodostępnej mapie ułatwi odnalezienie podmiotu, umożliwi promocję jego oferty oraz wzmocni wizerunek i wiarygodność organizacji jako zaufanego uczestnika ekosystemu biznesowego.
Opis infografiki
Formularz skierowany jest do organizacji otoczenia biznesu:
- Centra innowacji
- Centra transferu technologii
- Centra Badawczo-Rozwojowe
- Inkubatory technologiczne
- Izby gospodarcze
- Huby Innowacji Cyfrowych
- Klastry (w tym klastry kluczowe)
- Organizacje pozarządowe
- Spółki zarządzające Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi
- Parki technologiczne i naukowe
Elementy narzędzia
Mapa instytucji wspierających Przemysł 4.0
To bezpłatne narzędzie, które przedstawia aktualną ofertę instytucji otoczenia biznesu wspierających Przemysł 4.0. Na mapie zostały przedstawione lokalizacje organizacji, które można wyszukać za pomocą filtrów: wykorzystywana technologia, rodzaj oferowanego wsparcia, typ organizacji.
Słownik terminów związanych z Inwentaryzacją
W słowniku znajdują się definicje i opisy dla rozwiązań technologicznych, rodzajów wsparcia prezentowanego w ramach mapy oraz typów badanych organizacji.
Opis infografiki
Poznaj oferowane rodzaje wsparcia w ramach mapy instytucji wspierających Przemysł 4.0 w Polsce
- Badania i rozwój
- Badania rynkowe
- Budowa sieci współpracy
- Demonstrator technologii
- Doradztwo biznesowe
- Infrastruktura biurowa
- Infrastruktura techniczna
- Instrumenty finansowe (granty)
- Konsultacje technologiczne
- Laboratorium
- Pozyskanie finansowania ze źródeł zewnętrznych
- Prowadzenie analiz technicznych
- Programy akceleracyjne
- Programy inkubacji
- Programy mentorskie
- Szkolenia
Metodyka i uwagi
Podstawą inwentaryzacji jest identyfikacja i pozyskanie wiedzy na temat podmiotów otoczenia biznesu wspierających Przemysł 4.0 w Polsce. Zadanie jest szczególnie istotne z perspektywy rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.
Podsumowaniem inicjatywy będzie uruchomienie narzędzia w formie mapy ekosystemu Przemysłu 4.0 oraz publikacja raportu prezentującego wnioski z przeprowadzonego badania.
Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w procesie zbierania danych.
Zgłoś swoją organizację
Kwestionariusz ankiety
Jak wypełnić formularz?
Do korzystania z formularza niezbędna jest aktualna wersja jednej z wymienionych przeglądarek: Chrome, Edge lub Firefox.
Przyciski do nawigacji i przesyłania danych odblokowują się po wypełnieniu wymaganych pól (oznaczonych czerwoną gwiazdką *). Jeśli przycisk jest wygaszony, to po najechaniu lub kliknięciu na niego, pod niewypełnionymi obowiązkowymi polami pojawi się czerwony komunikat.
Postęp w wypełnianiu ankiety jest widoczny na pasku kropek nad formularzem; za ich pomocą można również nawigować pomiędzy stronami. Stan formularza jest na bieżąco zapisywany, więc w dowolnym momencie można przerwać badanie i wrócić do niego później (na tym samym urządzeniu).
Formularz można przesłać po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie wymagane pytania ankiety. Po weryfikacji przesłanych danych organizacja zostanie dodana do bazy danych i mapy. Dane zostaną opublikowane w postaci wizytówki instytucji.