Przejdź do treści

O Kongresie Radom Przyszłości

II Kongres Radom Przyszłości jest inicjatywą, która ma na celu zgromadzenie liderów, innowatorów i entuzjastów, którzy chcą wspólnie kształtować przyszłość miasta Radom oraz jej społeczności. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby poznać nowatorskie pomysły, wyzwania i możliwości związane z przyszłością miasta oraz do spotkania ekspertów z różnych dziedzin, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Podczas Kongresu odniesiemy się do kwestii budowy strategii i wizji rozwoju przemysłu przyszłości w regionach Polski Wschodniej oraz rozwoju hubów komunikacyjnych jako elementu ekosystemu przyszłości. Przybliżymy genezę rozwoju innowacji i przemysłu na przykładzie miasta Radomia oraz zaprezentujemy praktyczne wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji do rozwiązywania praktycznych problemów przedsiębiorstw.

W programie także prelekcje znakomitych gości, debaty, a także prezentacja koncepcji rewitalizacji dawnego budynku Fabryki Broni. Podczas wydarzenia przedstawiciele państwowych agencji i instytucji finansowych zaprezentują ofertę wsparcia dla przedsiębiorców, skupiając się na najważniejszych źródłach finansowania projektów innowacyjnych, rozwojowych i cyfrowych. Kongres będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych technologii, a także trendów i rozwiązań w gospodarce cyfrowej.

W drugim dniu wydarzenia (1 lipca) o godzinie 13:30 zapraszamy dzieci oraz młodzież, a także wszystkich mieszkańców Radomia do Mobilnego Centrum Edukacyjnego, które zaparkuje przed dawnymi terenami Fabryki Broni” Łucznik. Dostępne atrakcje to gry 3D, wirtualna rzeczywistość, interaktywne tablety oraz specjalne roboty.

Rejestracja

Informujemy, że rejestracja na II Kongres Radom Przyszłości została zakończona. Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili swoje uczestnictwo i wyrazili zainteresowanie tym ważnym wydarzeniem.

Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów komunikacji, gdzie będziemy udostępniać relacje z wydarzenia.

W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres kongres@fppp.gov.pl

I Kongres Radom Przyszłości

I Kongres Radom Przyszłości odbył się w dniach 1-2 października 2022 roku w Radomiu, w trakcie którego uczestnicy poruszyli zagadnienia związane z transformacją cyfrową, nowoczesnym przemysłem, zagospodarowaniem przestrzennym oraz z decentralizacją administracji publicznej. Na uczestników czekały również wydarzenia towarzyszące – jak Spacer Szlakami Industrialnego Radomia oraz wycieczka po nieotwartym jeszcze Porcie Lotniczym Warszawa-Radom.

Przeczytaj więcej

W trakcie dwudniowego wydarzenia goście kongresu mogli uczestniczyć zarówno w debatach, prezentacjach wyników raportów eksperckich, jak również zapoznać się z technologiami prezentowanymi w showroomie – w tym zobaczyć robota Astorino wymyślonego i skonstruowanego przez Polaka w firmie ASTOR, obecnie dostępnego w ofercie japońskiej firmy Kawasaki Robotics, który pozwala na zmianę podejścia polskich uczelni do nauki robotyki z teoretycznej w praktyczną. Na tym nie koniec, uczestnicy mieli także możliwość zwiedzenia nowej strategicznej infrastruktury Ziemi Radomskiej – nieotwartego jeszcze Portu Lotniczego Warszawa-Radom. Wydarzenie stało się również okazją do prezentacji potencjału biznesowego miasta Radom i jego okolic, a także określenia wyzwań stojących przed regionem.

Partnerami Strategicznymi wydarzenia zostały Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” oraz Lotnisko Warszawa-Radom, natomiast partnerami: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polskie Linie Lotnicze LOT, Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej oraz Giełda Papierów Wartościowych.

Organizator

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości powstała, aby wzmacniać kompetencje i konkurencyjność przedsiębiorstw, prowadzących działalność na terenie Polski, poprzez wspieranie ich transformacji w kierunku przemysłu przyszłości. Wspomaga procesy transformacji cyfrowej, wdrażanie cyfrowych produktów i usług oraz wprowadzanie modeli biznesowych opartych o najnowsze rozwiązania z obszaru m.in. inteligentnej analizy danych, automatyzacji i komunikacji maszyn oraz ludzi z maszynami, wirtualizacji procesów, a także cyberbezpieczeństwa.

Agenda

Rozwiń
10:00 – 11:00Rejestracja gości
11:00 – 12:00Otwarcie
12:00 – 13:00Prezentacja raportu – Radom Przyszłości: „(re)Aktywacja”
13:00 – 13:30Przerwa kawowa
13:30 – 14:30Rewitalizacja Fabryki Broni jako modelowy przykład rozwoju przemysłu 4.0
14:30 – 15:15Przerwa na lunch
15:15 – 16:15Pierwsza Rzeczpospolita jako przykład sukcesu i potęgi regionu Europy Środkowo Wschodniej
16:15 – 16:45Radom AI- Prezentacja technologii cyfrowej dla przemysłu turystycznego opartego
o sztuczną inteligencję na przykładzie Radomia
16:45 – 17:15Przerwa kawowa
17:15 – 18:45Ewaluacja potrzeb przedsiębiorstw w zakresie cyfryzacji
18:45 – 19:30Oferta lokalnego ekosystemu przemysłu 4.0 dla radomskich przedsiębiorstw
9:30 – 10:00Rejestracja gości
10:00 – 10:30Wręczenie nagrody Lider Przyszłości
10:30 – 11:00Keynote speaker Maksymilian Paczyński
11:00 – 12:00Huby motorem rozwoju potencjału przedsiębiorstw 4.0
12:00 – 12:45BiznesPortal – nowe narzędzie ARP dla przedsiębiorców, debata ekspertów i prezentacja Portalu
12:30Otwarcie Mobilnego Centrum Edukacyjnego (parking przed Fabryką)
12:45 – 13:15Przerwa kawowa
13:15 – 15:00Fundusze Europejskie na rzecz cyfryzacji i zielonej gospodarki
15:00 – 15:45Lunch
15:45 – 17:45Warsztaty dla młodych liderów: dostosowanie kompetencji pracowników do potrzeb przemysłu przyszłości
17:45Zakończenie kongresu

Kontakt

Masz pytania na temat Kongresu? Skontaktuj się z nami.

Dołącz do grona patronów medialnych relacjonujących największe wydarzenie w regionie.

Pytania dotyczące udziału w Kongresie

Skontaktuj się z nami mailowo


kongres@fppp.gov.pl

Kontakt dla mediów

Izabela Binkowska
Specjalista ds. marketingu

Wyślij e-mail