Level 4.0 – Wrocławski Hub Innowacji Cyfrowych organizuje wydarzenie poświęcone charakterystyce proszków metalowych stosowanych w wytwarzaniu przyrostowym. Przy okazji omówią oddziaływanie poszczególnych cech na proces L-PBF (Laser Powder Bed Fusion) i jego rezultaty.
Definicję procesu L-PBF można przeczytać w Słowniku Przemysłu Przyszłości.
Uczestnicy dowiedzą się, dlaczego zdarza się, że cząstki proszku mają średnice spoza zakresu wartości deklarowanych przez producenta. Eksperci wytłumaczą, dlaczego zbyt małe lub zbyt duże cząstki w dużych ilościach są problematyczne podczas drukowania. Omówią zmiany następujące w proszku podczas kolejnych użyć, a także przybliżą wpływ kształtu cząstek proszku na przebieg procesu L-BPF. W czasie spotkania specjaliści zaprezentują procedury i aparaturę badawczą stosowane na Politechnice Wrocławskiej do pełnego scharakteryzowania proszków wykorzystywanych w technologiach przyrostowych.
Szkolenie jest skierowane do menadżerów, kierowników i inżynierów produkcji, konstruktorów oraz technologów, którzy są początkujący i średniozaawansowani, jeśli chodzi o technologię pLS.
Wydarzenie będzie prowadzone w formule on-line. Organizator wymaga wcześniejszej rejestracji.