Dofinansowania na rozwój cyfrowy MŚP – gdzie szukać wsparcia i w jakim zakresie?

Zapraszamy na ostatnie spotkanie z cyklu warsztatów z ekspertami Platformy Przemysłu Przyszłości, przygotowane dla przedsiębiorców.

W czasie poszczególnych modułów uczestnicy poznają zagadnienia związane z planem transformacji cyfrowej, najczęstszymi problemami przy aplikowaniu o środki finansowe oraz dowiedzą się, gdzie szukać takich możliwości.
Warsztat odbędzie się 25 czerwca 2024 r. w godzinach 10.00-13.00.
Prowadzący: dr hab. Mariusz Hetmańczyk, Piotr Lis/Paweł Nowak

Plan warsztatu:

  • Podział programów wsparcia (rządowe, unijne, europejskie, banki i instytucje finansowe, programy akceleracyjne i inkubatory, konkursy i granty),
  • Dig.IT. Transformacja cyfrowa polskich MŚP – prezentacja ARP,
  • Fundusze Europejskie – otwórz się na nowe możliwości,
  • Rola liderów w transformacji cyfrowej – budowa kompetencji dzięki wsparciu de minimis na przykładzie Szkoły Lidera FPPP,
  • Podsumowanie.

Korzyści z udziału w cyklu:

  • uzyskanie wiedzy o zagadnieniach przemysłu 4.0,
  • konsultacje z ekspertami branżowymi,
  • wymiana doświadczeń z innymi przedsiębiorcami.

Miejsce: Siedziba EMT-Systems Sp. z o.o. (budynek Cechownia), ul. Bojkowska 35A, Duża aula konferencyjna 2 piętro

Rejestracja

Prelegenci

  • Platforma Przemysłu Przyszłości (logotyp)

    Mariusz Hetmańczyk

    ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości, który od wielu lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z przemysłem 4.0. Interesuje się zagadnieniami automatyki i robotyki, sterowania, mechatroniki, diagnostyki »

    ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości, który od wielu lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z przemysłem 4.0. Interesuje się zagadnieniami automatyki i robotyki, sterowania, mechatroniki, diagnostyki przemysłowej, predykcji stanów bazującej na metodach grafowych oraz technologii MEMS. Autor ponad 80 publikacji związanych z komputerowym wspomaganiem diagnozy oraz prognozy rozproszonych napędów mechatronicznych. W Platformie Przemysłu Przyszłości jest zastępcą dyrektora Działu Zarządzania Wiedzą.

  • Platforma Przemysłu Przyszłości (logotyp)

    Paweł Nowak

    absolwent Administracji na Wydziale Prawa i Administracji oraz Stosunków Międzynarodowych w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. »

    absolwent Administracji na Wydziale Prawa i Administracji oraz Stosunków Międzynarodowych w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ekspert w zakresie wystąpień publicznych, komunikacji interpersonalnej, projektowania procesów rozwojowych i działalności edukacyjnej. Posiada duże doświadczenie w zakresie zarządzania zespołami eksperckimi. W latach 2012-2019 jako prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców zarządzał projektami edukacyjnymi. W latach 2016-2018 jako koordynator Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich przewodniczył pracy 60 osobowego zespołu sędziowskiego, a także nadzorował opracowywanie przez nich materiałów edukacyjnych. W latach 2019-2020 członek zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości bezpośrednio koordynujący pracę podległych zespołów w zakresie wdrożenia platformy e-learningowej oraz organizację Regionalnych Rad Przemysłu Przyszłości. Jako członek zarządu współtworzył program naboru ekspertów z obszarów technologii przemysłu 4.0. Od 2021 pełni rolę dyrektora Działu Zarządzania Wiedzą w PPP oraz nadzoruje pracę grupy ekspertów.