Bielik z przemysłem: potencjał i wyzwania wdrożenia polskiego dużego modelu językowego w przemyśle

W webinarze spotykają się projektodawcy polskiego dużego modelu językowego z przedstawicielami przemysłu, którzy wspólnie będą rozważać możliwości zastosowania LLM Bielik w inteligentnych rozwiązaniach dla przemysłu oraz badać potrzeby i wyzwania dostrzegane przez przemysł we wdrażaniu AI. Webinar będzie moderowany przez eksperta dr. Pawła Szczęsnego posiadającego doświadczenie w krytycznej ocenie szans wdrożeń i jego metodyk.
Agenda:

  • Potencjał zastosowań polskiego modelu językowego w przemyśle.
  • Wymagane środowisko infrastrukturalne dla wdrożenia LLM w przemyśle (rozwiązania chmurowe lub brzegowe).
  • Jak ocenić gotowość do wdrożenia.
  • Zdefiniowanie potrzeb i ograniczeń wdrożeniowych.
  • Zaprojektowanie zespołu wdrożeniowego.

Moderator: Paweł Szczęsny (Neurofusion Lab)
Goście: Paweł Kiszczak- współtwórca polskiego LLMa – BIELIK Maciej Szymański -członek zespołu BIELIK Sebastian Rynkiewicz- reprezentant Związku Pracodawców Klastry Polskie

BIELIK to zaawansowany polski model językowy (LLM), który jest owocem wyjątkowej współpracy między projektem open-science SpeakLeash a Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet AGH. Jednak Bielik to nie tylko model – to symbol polskich ambicji w dziedzinie sztucznej inteligencji i kluczowy element większego ekosystemu, który ma na celu popularyzację przetwarzania języka naturalnego w Polsce.
Inicjatywa ta narodziła się z potrzeby stworzenia zaawansowanych narzędzi AI dostosowanych do unikalnych wymagań języka polskiego. Bielik jest centralnym elementem tego przedsięwzięcia, ale stanowi jednocześnie część szerszej wizji – budowy kompleksowego krajobrazu AI w Polsce, obejmującego nie tylko modele językowe, ale także narzędzia do przetwarzania danych, infrastrukturę obliczeniową i platformy do współpracy między naukowcami a biznesem. www.bielik.ai

Rejestracja na webinar odbywa się za pośrednictwem Platformy Cyfrowej – darmowej, ogólnodostępnej przestrzeni międzybranżowej, która skupia się na przekazywaniu wiedzy, wymianie doświadczeń oraz przedstawianiu innowacyjnych rozwiązań w zakresie nowoczesnych technologii i transformacji cyfrowej firm.