AI Act – wpływ nowych regulacji unijnych na biznes

Podczas wydarzenia eksperci przedstawią proces tworzenia definicji Sztucznej Inteligencji oraz regulacje prawne ogłoszone przez Parlament Europejski, Radę Europejską i Komisję Europejską w akcie unijnym “AI Act”. W spotkaniu udział weźmie m.in. Robert Kroplewski, główny negocjator AI Act ze strony Polski, członek High Level Expert Group on AI w Komisji Europejskiej, a także były wiceprzewodniczący grupy roboczej AI Governance OECD, który aktywnie uczestniczył w tworzeniu nowych regulacji w UE i na świecie.

Webinar umożliwi uzyskanie wiedzy i perspektywy z samego źródła. To szansa do dyskusji o tym jaki wpływ mają nowe regulacje na biznes w Polsce i jakie szanse przed nami.

Uczestnicy dowiedzą się, jak nowe przepisy mogą przyczynić się do:

  • Identyfikacji AI – jaka jest geneza definicji i powstałych regulacji, oraz jaki wpływ mieli polscy przedstawiciele w Parlamencie Europejskim?
  • Wykluczenia branż – czy uwzględniono wszystkie gałęzie przemysłu?
  • Podjęcia kroków przez kraje UE – czy Polska jest gotowa?
  • Wzrostu konkurencyjności – czy polskie firmy dostosują się do nowych regulacji?
  • Zagrożeń z wykorzystania AI – czy utrudnienia dotkną zarówno MŚP jak i duże firmy?

Webinar jest bezpłatny. Aby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Spotkanie odbędzie się w formule online w aplikacji Microsoft Teams. Kliknij tutaj, aby wypełnić formularz zgłoszeniowy. Webinar kończy się otrzymaniem zaświadczenia uczestnictwa.

Prelegenci

  • Platforma Przemysłu Przyszłości (logotyp)

    Carlo Paolicelli

    Zastępca Dyrektora Działu Ekosystemu Przemysłu Przyszłości w Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Specjalizuje się w międzynarodowym i europejskim prawodawstwie dotyczącym technologii cyfrowych. »

    Zastępca Dyrektora Działu Ekosystemu Przemysłu Przyszłości w Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Specjalizuje się w międzynarodowym i europejskim prawodawstwie dotyczącym technologii cyfrowych. Uczestniczy w procesach konsultacyjnych w Komisji Europejskiej i Parlamencie Europejskim. Jest współzałożycielem Komitetu Technicznego nr 338 (ds. Sztucznej Inteligencji) przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym, a także uczestniczy w inicjatywie Komisji Europejskiej AI PACT.

  • Platforma Przemysłu Przyszłości (logotyp)

    Daniel Iwaniec

    Application Development Manager w firmie ELPLC S.A. zajmującej się automatyzacją oraz robotyzacją przemysłu. Programista, współtwórca oprogramowania do zarządzania produkcją.

  • Platforma Przemysłu Przyszłości (logotyp)

    Danuta Rutkowska

    prof. dr hab. inż. pełniąca funkcję Prorektora ds. Nauki w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Prowadzi działalność naukową w dyscyplinie Informatyka Techniczna i Telekomunikacja oraz zajęcia dydaktyczne na »

    prof. dr hab. inż. pełniąca funkcję Prorektora ds. Nauki w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Prowadzi działalność naukową w dyscyplinie Informatyka Techniczna i Telekomunikacja oraz zajęcia dydaktyczne na kierunku Informatyka, w zakresie sztucznej inteligencji. Jest członkiem „Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji” oraz „Polskiego Towarzystwa Sieci Neuronowych”. Jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej i byłym pracownikiem Politechniki Częstochowskiej.