Zastosowanie technologii
Toyota Motor Manufacturing Poland
Podczas szkoleń uczestnicy nie mieli możliwości styczności z rzeczywistym odwzorowaniem pracy w danym procesie produkcyjnym. To ograniczenie uniemożliwiało im doświadczenie i naukę czynności potrzebnych do wykonywania pracy na docelowym stanowisku pracy. Szkolenie nie uwzględniało także sytuacji związanych z rozpoznawaniem i weryfikacją nieprawidłowości. Skutkowało to mniejszą efektywnością szkolenia i dłuższym przygotowaniem pracownika do pracy na docelowym stanowisku linii produkcyjnej.
Zrealizowano kompleksowy projekt, który obejmował opracowanie szczegółowych, wirtualnych scenariuszy odzwierciedlających rzeczywiste czynności i procedury związane z obsługą maszyny do odlewania głowicy TNGA 1.5. Rozwiązanie EpicVR umożliwiło pracownikom praktyczne wykonywanie zadań takich jak: uruchamianie maszyny i monitorowanie działania oraz aktywny udział w procesie odlewania i kontroli jakości. A wszystko to w bezpiecznym i w pełni kontrolowanym środowisku wirtualnym. Oprócz tego, aplikacja pozwala pracownikom na bezpieczne i interaktywne ćwiczenie procedur obsługi maszyny, symulowanie różnych scenariuszy, reagowanie na awarie i podejmowanie odpowiednich działań w celu utrzymania sprawnego procesu odlewania. Rozwiązanie umożliwia również monitorowanie postępów pracowników i ocenę ich osiągnięć, co pozwala szkoleniowcom identyfikować obszary wymagające poprawy i dostosowywać dalsze szkolenia według potrzeb.
Wprowadzenie rozwiązania EpicVR podnosi efektywność przygotowania pracowników do wykonywania zadań. Wielokrotne ćwiczenia weryfikują umiejętności na bieżąco w bezpiecznym, wirtualnym środowisku, bez narażenia firmy na koszty związane z pomyłkami nowego pracownika. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnego profilu szkolenia w praktyczny sposób zwiększyły się także kompetencje pracowników dotyczące prawidłowego postępowania w trakcie pojawienia się nieprawidłowości w procesie realizowanym na hali produkcyjnej.
ul. Japońska 6, 55-220 Jelcz-Laskowice